Тег архиви: Х&М

7 нови „кежуал“ изгледи од Х&М за лето 2017

Новиот моден водич на Х&М е снимен во Мајами, а насловен е The Day Trip. Во убава атмосфера со палми и сончеви предели, моделите позираат претставувајќи ги новите парчиња дизајнирани за кежуал стил. Акцентот е ставен на летните фустанчиња со ...

Повеќе »

5 младешки изгледи од Х&М за жешкото лето

Х&М лансираше колекција наменети за млади или за оние со младешки дух, дизајнирана за кежуал стил во топлите денови. Модниот водич во кој е претставена колекцијата е насловен „Islamorada Moments“. Фокусот е на модните парчиња од тексас, цветниот принт и ...

Повеќе »

8 модни изгледи за летни прошетки од Х&М

Во летото уживаме во лежерниот стил, лесните материјали, лелеавите мини фустанчиња и сите трендови што доаѓаат со него – од спуштените раменици до тексас шорцевите. Х&М пак, ни носи нови свежи идеи за летно лежерно дотерување. Модниот водич е насловен Miami ...

Повеќе »

5 трендовски костими за капење од Х&М

Сезоната за на плажа е конечно тука, а Х&М нуди многу инспирации за лето 2017. Шведската модна марка објави нов тренди-водич во кој ги презентира „најжешките“ костими за капење. Водичот е насловен ‘Sunshine State’, а во него позира моделот Кора ...

Повеќе »

Сите луди по балерина сукњичката од Х&М

Светло-жолтата мини сукња со карнерчиња од Х&М стана вистински моден хит, пред се затоа што не потсетува на безгрижните денови од детството. А во детството, голем дел од нас сонувале да станат балерини. И да облечат балерина сукњичка. Оваа сукња ...

Повеќе »

Кежуал изгледи од Х&М за летната сезона

Х&М го објави новиот тренди водич посветен на летните денови. Водичот е насловен Serene Summer, а ја претставува колекцијата наменета за на плажа или пак, за кежуал изглед. Колекцијата содржи фустанчиња, тексас јакни, шорцеви, маички со пораки, ленени кошули и ...

Повеќе »

Костими за капење и додатоци за на плажа од H&M

Весела колекција наменета за на плажа ни доаѓа од шветската модна марка H&M. Во кампањата се вклучени четири популарни манекенки кои позираат под сонцето. Освен костими за капење, колекцијата содржи и чанти за на плажа, како и лесна гардероба – бермуди, ...

Повеќе »

Листа на желби: Сатенските розови сандалчиња од H&M

Сандалчиња во нежна розова боја, сатенски и уште на врзување! Одличен избор за модни комбинации за сезоната на потопли денови. Погледнете го овој прекрасен модел од H&M, со потпетица со умерена височина. Оваа пролет ваквите сандали ги комбинираме со интересен топ ...

Повеќе »

Модни изгледи за летни прослави од H&M

Летната сезона на забави е пред нас, а Х&М ни нуди нови инспирации за дотерување во специјални пригоди. Без разлика дали сте поканети како гостин на свадба, на коктел или на дург свечен настан, шведската модна марка јапретстави новата колекција ...

Повеќе »

5 елегантни фустанчиња од Х&М за летни дотерувања

5 прекрасни модели на фустанчиња најдовме во новата колекција на Х&М. За оние кои ја сакаат романтичната тантела, сега имаат можност да направат супер избор. За оние пак, кои го преферираат цветниот принт, ваквите фустанчиња сега се со мини должина ...

Повеќе »