Тег архиви: Х&М

Зимската колекција на H&M е баш „кул“

Подготвени сме за зимската колекција на H&M. Моделот Ванеса Аксенте ги рекламира плетените џемпери, фустаните со долги ракави, фармерките без пораб и широките дуксери со качулка во новата колекција насловена Wardrobe Renewal. За оваа зима, шветскиот моден бренд се фокусира и на ...

Повеќе »

Иман е лице на новата колекција на Kenzо за H&M

Новата рекламна кампања на популарниот шведски бренд H&M пријатно ги изненади фановите на колекцијата Кензо за H&M. Покрај Клои Севињи и Росарио Даусон, колекцијата ја рекламира и супермоделот од 90-те години, Иман. Фотосесијата е „откачена“ во духот на Кензо, а боите се ...

Повеќе »

Зимската колекција на H&M е „кежуал“ шик!

Преку новиот тренди-водич насловен Northern Impressions, популарната модна марка H&M  ни ја претставува зимската колекција. Волнени капчиња, памучни блузи и џемпери, карирани кошули, волнени фустанчиња, тексас во две бои, но и „кежуал“ палтенца, колекцијата изобилува со симпатични модни парчиња кои брзо стануваат ...

Повеќе »

Каков џинс ни нуди H&M за есенската сезона

H&M лансираше нова колекција на џинс насловена Close the Loop употребувајќи рециклиран тексас. Така, старата облека доби нов живот. Во каталогот позираат моделите Надја Бендер и Армандо Кабрал претставувајќи ја колекцијата која е составена од фармерки, тексас јакни, тексас фустани и ...

Повеќе »

Новата H&M кежуал колекција е многу повеќе од џинс и кожена јакна

H&M ја лансираше во продажба есенската кежуал колекција насловена Off the Road. Инспирација се патувањата, но кога тргнуваме на пат – не мора да носиме само џинс и маичка. Колекцијата нуди поинакви решенија – од памучни фустанчиња преку кожени јакни со ...

Повеќе »

Есенската колекција на H&M одговара за сите вкусови

Luxe Contrasts’ е новиот моден водич на популарната модна куќа H&M кадешто е претставена есенската колекција веќе достапна во продажба. Колекцијата е дизајнирана да одговори на сите вкусови. Тесните фармерки и панталони се врачаат во игра, различните материјали се во ...

Повеќе »

H&M ни носи најнеобични модни комбинации (ВИДЕО)

Есенската колекција на H&M е веќе во продажба во продавниците и онлајн. Со новата кампања модниот гигант покажува нова дефиниција на дамата – таа носи цветен фустан со безбол капче, нежна сукња со груб џемпер, спортски дукс со лакирани чизми…   Пет ...

Повеќе »

10 кежуал изгледи од H&M за почеток на есента

Фотографирани на плажа, моделите ги презентираат новите свежи есенски изгледи кобинирајќи модни парчиња од есенската колекција на H&M. Пилотски јакни, лежерни дуксерчиња, блузи на риги, карирани кошули, широки џемпери и скини фармерки, тоа се есенските фаворити од H&M. Џинсот се комбинира ...

Повеќе »

Магично рекламно видео на H&M за есенската детска колекција

На многу оригинален начин H&M ја најави есенската колекција наменета за деца. Иако целта е да се привлече вниманието на родителите за да инвестираат во нови модни парчиња на почетокот на учебната година, рекламата е толку слатка што брзо ги ...

Повеќе »

Поглед одблизу на есенската колекција на H&M

Елегантни модни парчиња ни носи популарната модна марка H&M за оваа есен. Новиот моден водич од H&M, насловен Easy Luxe, ни ги претставува есенските фаворити. Малиот црн фустан сега е со впечатлив отвор на грбот, а тука се и цветните костуми ...

Повеќе »