Tag Archives: Х&М

Колекција на џемпери и кардигани од H&M – за секој вкус по нешто!

Есента носи промени во нашиот гардеробер, а предност имаат плетките. Модната марка H&M ја лансираше колекцијата наменета на плетки, која содржи од кардигани до волнени џемпери и предимензионирани џемпери со кочиња кои одлично стојат со кошула, сукња иили панталони. За ...

Read More »

Есен во панталони со новите модели од H&M

Есента е зад аголот, па Х&М веќе нудат нови есенски изгледи со акцент на панталоните совршени за временските промени. Новиот тренди водич од шведската модна марка е насловен ‘The Pants Edit’ и ни презентира како новите модели на панталони да ...

Read More »

Фустани со цветен принт од есенската колекција на H&M

Шведската модна марка H&M ни предлага да продолжиме да носиме цветови и во тмурната годишна сезона. И на наше задоволство, во новата колекција на H&M, дизајнирана за есенските денови, најдовме фустани со макси должина, долги ракави и цветен принт. За „кежуал“ ...

Read More »

Нова колекција за крајот на летото од H&M: Just Wanna Have Fun

Подгответе се да го прославите последниот дел од летото во кежуал модни изгледи од Х&М. Шведкста модна марка, паралелно со есенските колекции, ги полни своите продавници и со нови колекции дизајнирани за летните денови. Новиот моден водич е посветен на ...

Read More »

Пристигна во продавниците на Х&М

По лансирањето на рекламната кампања минатиот месец, колекцијата дизајнирана во соработката на „Лав Сторис“ и „Х&М“веќе пристигна во продавниците на Х&М. Преслатката колекција со шик дизајни вклучува ноќници, пижами, маски за спиење и долна облека. Акцентот е на лесните материјали ...

Read More »

Во новата колекција од H&M доминира принтот инспириран од тапетите

Модната мрка H&M за новата колекција која ја најавува есента 2018, ги здружи силите со британската куќа за тапети и текстил  GP & J Baker за да создаде единствени модни парчиња во кои принтот е во преден план. Колекцијата содржи мини фустани ...

Read More »

Мирна палета: Нова летна колекција од H&M

Х&М продолжува да носи трендовски модни парчиња за лето, а новиот тренд водич е насловен ‘Peaceful Palette’. Шведкста модна марка ни сугерира релаксирачка мода за шпицот на летото. Во новата колекција доминираат лесните фустанчиња, комбинезонки и костуми за топлите денови. ...

Read More »

Мора да ја видите новата колекција на долна облека и пижами од H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведскиот моден гигант H&M ги здружи силите со холандскиот бренд за долна облека Love Stories за да ја создаде новата колекција. Колекцијата содржи 20 парчиња достапни во продажба во продавниците на Х&М и во онлајн продажба од 9-ти август. Лимитираната линија ...

Read More »

Црно-бела колекција од H&M

H&M ја лансираше колекцијата во која доминираат само две бои – црната и белата, предлагајќи да ги комбинираме. Пред-есенската колекција од H&M носи новитети во црна и бела боја. Модните парчиња се лежерни, а има од се по нешто. Од комбинезонки ...

Read More »