Тег архиви: Х&М

Во новата колекција од H&M доминира принтот инспириран од тапетите

Модната мрка H&M за новата колекција која ја најавува есента 2018, ги здружи силите со британската куќа за тапети и текстил  GP & J Baker за да создаде единствени модни парчиња во кои принтот е во преден план. Колекцијата содржи мини фустани ...

Повеќе »

Мирна палета: Нова летна колекција од H&M

Х&М продолжува да носи трендовски модни парчиња за лето, а новиот тренд водич е насловен ‘Peaceful Palette’. Шведкста модна марка ни сугерира релаксирачка мода за шпицот на летото. Во новата колекција доминираат лесните фустанчиња, комбинезонки и костуми за топлите денови. ...

Повеќе »

Мора да ја видите новата колекција на долна облека и пижами од H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шведскиот моден гигант H&M ги здружи силите со холандскиот бренд за долна облека Love Stories за да ја создаде новата колекција. Колекцијата содржи 20 парчиња достапни во продажба во продавниците на Х&М и во онлајн продажба од 9-ти август. Лимитираната линија ...

Повеќе »

Црно-бела колекција од H&M

H&M ја лансираше колекцијата во која доминираат само две бои – црната и белата, предлагајќи да ги комбинираме. Пред-есенската колекција од H&M носи новитети во црна и бела боја. Модните парчиња се лежерни, а има од се по нешто. Од комбинезонки ...

Повеќе »

Ретро-спортски: Нови модни парчиња од H&M

Спортската лежерна мода се врати во продавниците на шведската модна марка Х&М. Дизајнерите од Х&М за втората половина од летото ни нудат модни парчиња во кои ќе се чувствуваме навистина релаксирано. Новата Divided линија на Х&М е претставена преку тренди водич ...

Повеќе »

Топ 5 чифта чевли од новата колекција на H&M

Во новата летна колекција на  H&M која од неодмана е во продавниците, најдовме 5 чифта на чевли за сите вкусови, кои вредат за внимание. Први на листата се сандалите со отворена пета во темно розова боја. Цената им е 35 ...

Повеќе »

Нова H&M колекција за љубителите на морската атмосфера

Во екот на летната сезона, шведскиот моден гигант H&M лансираше нова колекција за љубителите на морската атмосфера. Дизајнерите од H&M ја нашле инспирацијата на оваа колекција од дивите, природни крајбрежни предели на јужна Франција. Мини модниот едиторијал е насловен Riviera Dreaming. ...

Повеќе »

Бестселер фустанче со точки од H&M

Од летната колекција на H&M се издвои едно фустанче кое брзо стана ѕвезда на социјалните мрежи. Станува збор за белото фустанче со црни точки и контрастни црни нараменици. Со оглед на тоа што содржи свила и сребрени конци, ефектот е ...

Повеќе »

Нови костими за капење од H&M во трендовски стил

Сезаоната за плажа е тука, и ако сеуште барате костим за капење, нови модели пристигнаа во продавниците на Х&М. Новиот тренди водич на шведскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Heat Haze’. Во него се претставени новите дизајни на дводелни и ...

Повеќе »