Tag Archives: Х&М

H&M ги менува конфекциските броеви, што тоа значи за купувачите?

Слушајќи ги жалбите на своите купувачи, почнуваме да ги менуваме конфекциските броеви според женските облини и големини, се вели во официјачната изјава од модната марка Х&М. Откако на социјлните мрежи се појави реакцијата на американката Ловри Бирн, која се мајтапеше ...

Read More »

10 бели фустанчиња од H&M кои со задоволство ги носиме ова лето

Модната марка Х&М во летната понуда ни носи повеќе модели на бели фустанчиња со трендовски кореви и детаљи. Јасно е – тоа што е црниот фустан за зимската сезона, во летната сезона истиот примат го преземаат белите класици. Во очи ...

Read More »

Свечени фустанчиња од H&M за летните забави (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Летната сезона на забави е пред нас, а модната марка H&M ни нуди низа интересни модни решенија. Новиот тренди водич од H&M е насловен ‘All Dressed Up’ и се фокусира на фустаните дизајнирани за свечени прилики или за коктели и ...

Read More »

Топ 9 најбарани летни модни парчиња од H&M

Како пристигнуваат летните колекции од Х&М (а ги полнат дуќаните еднаш во неделата со нови модни парчиња), веќе неколку модели погодија повеќе вкусови и се издвоија како фаворити за претстојната сезона. Се разбира, сите овие модни парчиња се во согласност ...

Read More »

Речете и “здраво“ на летната сезона со модните парчиња од H&M

Лесна и разиграна мода во која доминираат тропските принтови ни нуди новата коелкција на H&M, дизајнирана за секојдневни „кежуал“ излегувања. Шведската модна марка овојпат го лансираше тренди водичот насловен ‘Trending Pieces’. Каталогот се фокусира на претставување на модните парчиња од летната ...

Read More »

Женствени, шарени и супер шик: ова се костимите за капење од летната колекција на H&M

Откако ќе ја разгледате новата колекција на костими за капење H & M, желбата за плажа ќе ви се зголеми. Широк спектар на разновидни предлози за плажа ни доаѓаат од модната марка Х&М. Костимите за капење ги задоволуваат потребите за ...

Read More »

H&M има широка понуда на сандали со висока платформа

Откако пред пет-шест години, сандалите со висока платформа ја освоија модната сцена, се уште не излегуваат од мода, па и овојпат се присутни во летните колекции на популарните модни марки. Предноста на еспадрилите на висока платформа е во нивната удобност, ...

Read More »

Трендовски костими за капење за лето 2018 од Mango, H&M и Zara

Време е полека да почнеме да се подготвуваме за најубавиот период од годината – летните одмори. Одберете си го вашиот нов, трендовски костим за капење на време. Убава понуда на едноделни костими за капење најдовме во летните колекции на модните ...

Read More »

Четири фаворити на бели фустанчиња од H&M одлични за жешките денови

Тоа што значи мачиот црн фустан за зимата, неговата помлада „сестра“ – белиот фустан е кралица на летото. А модната марка Х&М ни нуди повеќе модели со различни кроеви и должина на бели фустанчиња. Познато е, белата боја ги одбива ...

Read More »

H&M ќе ве дотера за на плажа

Од модната марка H&M ни пристигаат бројни модни изгледи дизајнирани за топлите денови поминати под сонцето, на плажа. Новиот тренд-водич е насловен ‘Barefoot Fashion’, а во него се презентирани трендовите од шбедската модна марка кои вклучуваат фустанчиња и комбинезонки со „спуштени ...

Read More »