Тег архиви: Х&М

Костими за капење од H&M со цветен принт (а има и големи броеви!)

Х&М лансираше костими за капење од кои доминираат оние со цветен принт. Двоеделни или едноделни, со карнери или со весели бои, но има и покласични за оние кои сакаат поумерен стил, важно е – цветовите доминираат. Добрата вест е што ...

Повеќе »

H&M има нова колекција на сандали

H&M ја лансираше новата колекција на сандали за пролетната/летната сезона. Акцентот е на високата потпетица и впечатливите бои. Богат избор на трендовски модели на сандали ни понуди новата колекција од H&M. Моделите се дизајнирани за да ги погодат сите вкусови, стилови ...

Повеќе »

Штотуку во продажба: Долгоочекуваната колекција Conscious Exclusive од H&M

Откако преку голема рекламна кампања беше најавена ексклузивната колекција од Х&М, насловена Conscious Exclusive, модните парчиња од колекцијата од денес може да се најдат во продавниците на Х&М низ светот и во онлајн продажба. Фановите на модниот гигант Х&М имаа зошто ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме: Колекција на MOSCHINO за H&M

Да, добро слушнавте. H&M ја најави својата соработка со, за многумина омилената модна марка, Moschino. Италијанската модна куќа Moschino во последните сезони е особено популарна со интересните колекции на Џереми Скот, дизајнерот кој е креативен директор на оваа модна куќа од ...

Повеќе »

Колоритна колекција на H&M во соработка со Ана Гловер

H&M ја лансираше новата колекција реализирана во соработка со дизајнерката Ана Гловер. Колекцијата е специфична по живописните, колоритни принтови – од цветови и егзотични мотиви до полка точки. Лесните, лееави фустани го имаат главниот збор, но тука се и костумите ...

Повеќе »

10 модели на пролетни чанти од H&M по пристапна цена

Со разубавеното време продолжуваме понатаму со потрагата по интересни чанти кои можат да се купат по прифатлива цена. Широк избор на такви чанти најдовме во новата колекција на Х&М. Од палетата на бои доминираат пастелните нијанси, а црната боја и ...

Повеќе »

Sunshine Essentials: H&M ни носи нови модни изгледи за „кежаул“ пригоди

Време е да почнеме да мислиме на гардеробата за потоплите денови. А кога станува збор за пролет 2018, модната марка Х&М има одговор за „кежуал“ модни изгледи. Новиот тренди водич на шветскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Sunshine Essentials’ и ...

Повеќе »

Pop Heart: 5 колоритни пролетни модни изгледи од H&M

Внесете колоритност во вашиот гардеробер за пролетните денови со новите модни парчиња од H&M. Шведската модна марка го лансираше новиот тренди-водич за пролетната сезона, насловен „Pop Heart“. Продолжувајќи го трендот од Divided колекцијата, H&M ни нуди живописни модни парчиња, како и ...

Повеќе »

H&M има хит модни парчиња со принт од ммм…цреши!

Додека минатата сезона пролет/лето беа актуелни модните парчиња со принт од ананас или лимони (поточно тропски овошки во силна жолта боја, кои први ги исфорсираа на пазарот Долче и Габана), годинава за потоплите денови водечки тренд е принтот од цреши. ...

Повеќе »

Погледнете ја новата Conscious Exclusive колекција од H&M

Со нови иновативни материјали и фантастични дизајни, колекцијата од Х&М насловена Conscious Exclusive не веруваме дека некого може да остави рамнодушен. За моделите се употребени рециклирано сребро и еконил – најлонски конец добиен од рибарски мрежи. За воведувањето на вакви иновативни ...

Повеќе »