Тег архиви: Х&М

Хит фустанче од H&M достапно и во големи конфекциски броеви

Секоја сезона популарните „хај стрит“ модни марки имаат „ѕвезди“ во колекциите, што се однесува до побарувачката и продажбата, па со почетокот на пролетта како модно парче – ѕвезда се покажа фустанчето достапно во продажба во Х&М, во две бои.   ...

Повеќе »

11 нови пролетни изгледи од H&M инспирирани од уличната мода

Пролетната сезона и официјално е тука, а H&M ни носи нови модни изгледи. Новиот тренди водич е насловен „Street Style“, а фокусот е на „лесната“ гардероба за пролетни прошетки. Цветниот принт е доминантен, го има и на фустаните, на блузите како ...

Повеќе »

10 нови, пролетни модни изгледи од H&M

Со почетокот на пролетната сезона, H&M ни носи разиграни дизајни, одлични за дневни излегувања и пролетни забави. Шведската модна компанија овојпат акцентот го става на спортско-елегантни изгледи со секси детаљи. Во центарот на вниманието се фустанчињата во жива, портокалова нијанса и ...

Повеќе »

Романтична колекција од H&M: Пролет во тантела, цветови и сатен

Тантела, цветови, сатенски материјали…што друго може да посакаме за една нежна, многу женствена пролет. А Х&М токму такви модни парчиња ни донесе најавувајќи го убавото време. Како се затоплува времето, со порастот на температурите расте и нашата желба за шопинг. ...

Повеќе »

Нови пролетни изгледи од H&M: Цветови, риги и многу забава!

Подгответе се за официјалното пристигнување на пролетта со новата колекција од Х&М, која носи многу разиграна мода. Со новите модни парчиња од Х&М веќе ја мирисаме пролетта – дуксери во силни бои на ракавите украсени со цветни градини, фармерки со ...

Повеќе »

Подготвени за патување со H&M: 5 свежи кежуал изгледи

Кога станува збор за „кежуал“ модни изгледи, модниот гигант H&M постојано ни нуди свежи идеи и одлични инспирации. Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич насловен „Диви во срцето“. Модните парчиња од новата колекција ги презентира моделот Луна Бил. Кампањата е ...

Повеќе »

6 модни изгледи од H&M совршени и за деловна атмосфера

H&M ни предлага шик модни изгледи со новата пролетна колекција. Целиот фокус е на пролетната сезона и пријатното време, а повеќе од овие модни комбинации се совршени и за деловна атмосфера. За кампањата на H&M позира моделот Биргит Кос. Во новите ...

Повеќе »

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Повеќе »

Новата колекција од H&M воодушевува, а има модели и за полнички жени (ФОТОГАЛЕРИЈА)

H&M Studio ја претстави новата колекција дизајнирана за сезоната пролет/лето 2018. Колекцијата беше претставена со ревија во Париз, во рамките на Париската модна недела, по принципот „See Now, Buy Now“. Поточно, сите претставени парчиња веќе се во продажба во продавниците ...

Повеќе »

Топ 5 модели на боди од тантела достапни во продажба во H&M

Пријатно изненадување доаѓа од H&M, кои освен сезонските линии на облека, понудата ја збогатија и со чипкасти „боди“. А познато е веќе, во последниве де-три години, во сезоната на потопли денови, „боди“-то не го носиме само како долна облека, туку ...

Повеќе »