Тег архиви: Х&М

Топ 10 карирани сакоа од Mango, Zara и H&M

Во добро сако вреди да се вложи, зашто се наоѓа во секоја ситуација – на работното место е вистински спасител, ама го носиме и со фармерки за полежерни прилики. Карираните сакоа ја предводат и понатаму модната игра. Ги гледаме во ...

Повеќе »

8 нови, „кежуал“ модни изгледи од H&M

Модната марка H&M ја лансираше новата колекција дизајнирана за преодната сезона. Вообичаено со новите модни парчиња, H&M ни го претстави и новиот каталог во кој се сугерира како да направиме успешни комбинации. Колекцијата насловена „Brighter Days“ содржи трендовска облека наменета за полежерни ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња од новата колекција на H&M

Модниот гигант H&M ја претстави новата пролетна колекција од еко-материјали. Колекцијата е насловена Conscious Exclusive, а достапна во продажба ќе биде од 19-ти април. Ова е седма по ред Conscious Exclusive колекција, дизајнирана од рециклирани материјали, со која се слави почетокот на сезоната ...

Повеќе »

Кристи Тарлингтон ја претстави новата колекција од H&M

Супермоделот од 90-те години, денес 49-годишна убавица, Кристи Тарлингтон, е лице на новата кампања на Х&М за пролетната колекција насловена Conscious. Колекцијата е дизајнирана од рециклиран полиестер и органски лен. За модните парчиња H&M исто така употреби  ECONYL®  и рециклирано ...

Повеќе »

Тексас колекција од H&M: Едни поразлични фармерки и јакни

Модниот гигант H&M ја лансираше кампањата за пролетната колекција посветена на тексасот. Со оглед на тоа дека колекцијата има најразлични тексас парчиња, од H&M предлагаат да комбинираме тексас со тексас и на тој начин да ја искажеме нашата индивидуалност. Во „игра“ и ...

Повеќе »

Топ 10 чипкасти фустанчиња од Mango, Massimo Dutti и H&M

Пролетните колекции на популарните модни марки ни носат повеќе модели на фустанчиња од тантела кои заслужуваат внимание. Во колекциите наоѓаме соодветни фустани за свечени пригоди, но и онакви кои може да ги носиме за дневна варијанта па дури и со ...

Повеќе »

H&M Divided – Колекција инспирирана од францускиот шик

Новата колекција H&M Divided носи кежуал модни парчиња во француски стил. За оваа пролет, фокусот е на црвената боја, на ригите, цветовите и точките. Од романтични фустани со флорален принт до „скини“ фармерки кои одлично се комбинираат со маичките со порака, ...

Повеќе »

H&M спортска колекција: 8 спортски изгледи за тренинг

H&M продолжува да ја збогатува спортската колекција нудејќи нови парчиња погодни за тренинг. Новата колекција насловена 2018 Conscious Sport collection е продолжение на ланската лансирана при крајот на годината, а спортските парчиња се дизајнирани од рециклиран полиестер. За рекламната кампања позира ...

Повеќе »

Листа на желби: Плисираната сукња од H&M

Од зимската колекција на Х&М вистинска ѕвезда на Инстаграм е плисираната црно-бела сукња. Оваа недела ја ставаме прва на нашата шопинг листа. Сукњата предизвика внимание кај модните блогерки кои ја облекоа и позираа во неа, а добрата вест е дека ...

Повеќе »

10 пролетни фустанчиња од H&M кои заслужуваат внимание

Модниот гигант Х&М секогаш во новите понуди ги става фустанчињата на прво место. За Х&М е веќе традиција во секоја колекција да лансираат најмалку по 20-на фустани, а барем два – три од нив за многу брзо време стануваат хит ...

Повеќе »