Тег архиви: Х&М

Топ 10 чипкасти фустанчиња од Mango, Massimo Dutti и H&M

Пролетните колекции на популарните модни марки ни носат повеќе модели на фустанчиња од тантела кои заслужуваат внимание. Во колекциите наоѓаме соодветни фустани за свечени пригоди, но и онакви кои може да ги носиме за дневна варијанта па дури и со ...

Повеќе »

H&M Divided – Колекција инспирирана од францускиот шик

Новата колекција H&M Divided носи кежуал модни парчиња во француски стил. За оваа пролет, фокусот е на црвената боја, на ригите, цветовите и точките. Од романтични фустани со флорален принт до „скини“ фармерки кои одлично се комбинираат со маичките со порака, ...

Повеќе »

H&M спортска колекција: 8 спортски изгледи за тренинг

H&M продолжува да ја збогатува спортската колекција нудејќи нови парчиња погодни за тренинг. Новата колекција насловена 2018 Conscious Sport collection е продолжение на ланската лансирана при крајот на годината, а спортските парчиња се дизајнирани од рециклиран полиестер. За рекламната кампања позира ...

Повеќе »

Листа на желби: Плисираната сукња од H&M

Од зимската колекција на Х&М вистинска ѕвезда на Инстаграм е плисираната црно-бела сукња. Оваа недела ја ставаме прва на нашата шопинг листа. Сукњата предизвика внимание кај модните блогерки кои ја облекоа и позираа во неа, а добрата вест е дека ...

Повеќе »

10 пролетни фустанчиња од H&M кои заслужуваат внимание

Модниот гигант Х&М секогаш во новите понуди ги става фустанчињата на прво место. За Х&М е веќе традиција во секоја колекција да лансираат најмалку по 20-на фустани, а барем два – три од нив за многу брзо време стануваат хит ...

Повеќе »

H&M има хит модно парче: По ова карирано палто „побудале“ Инстаграм

Карираните палта се вистински хит на сезоната и доминираат во зимските колекции на популарните модни марки, но карираното палто од Х&М брзо стана ѕвезда на Инстаграм благодарение на веселите бои. Палтото има црвени, сини и бели риги, предимензиониран крој и ...

Повеќе »

Нова мини колекција од H&M за макси задоволство

H&M ја најавува пролетта со мини колекција која содржи 15-на модни парчиња. Посебно внимание привлекуваат кошулите со етно мотиви и везени цветови, додека коженото мантилче во кафена боја е наш фаворит за сезоната. Џемперите пак, се предимензионрани, костумите со риги ...

Повеќе »

Формула за стилот – Младешка колекција од H&M

Модната марка H&M ја лансираше новата зимска колекција овојпат посветена на помладите или за оние со младешки дух. Колекцијата е насловена Style Formula, а шведската модна марка се фокусира на младата жена. Од бомбер јакни до комбинезонки од тексас, дуксери со ...

Повеќе »

H&M лансира уште еден нов бренд

Модниот гигант H&M откако ја ласнираше новата модна марка Аркет, сега најавува дека на почетокот на 2018 година ќе лансира уште еден нов бренд насловен Nyden. Со новиот бренд Nyden ќе раководи креативниот директор Оскар Олсон кој работеше за Х&М во 2013 година. ...

Повеќе »

Нова спортска колекција од H&M од рециклирани материјали

H&M лансираше спортска колекција која е дизајнирана од еко материјали. „H&M Conscious activewear“ совршено се надоврзува на плановите на оваа модна марка во иднина целиот асортиман да биде еколошки „освестен“. Новата спортска колекција содржи хеланки, спортски горни делови, маички со ...

Повеќе »