Тег архиви: холивуд

Меган Маркл сака да се пробие во Холивуд: бара агент

Според извори на „ Us Weekly “, поранешната актерка бара менаџер да влезе во холивудската кинематографија. Во меѓувреме, веднаш беше ангажирана од Дизни, а хонорарот ќе го донира во добротворни цели. На крајот, вистината секогаш излегува на виделина: Меган Маркл (38) би ...

Повеќе »

Филмот „Исцелител“ го освои Холивуд

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески е добитник на награда за најдобар филм на престижниот филмски фестивал во Санта Барбара, Калифорнија во Соединетите Американски Држави. Филмот се натпреваруваше во интернационалната селекција заедно со уште 11 филма меѓу кои и: номинираниот ...

Повеќе »

„Венити фер“ холивудско издание

Непосредно пред Оскарите, американското издание на списанието „Венити Фер“ ги собра ѕвездите на едно место – да позираат за едиторијалот и насловната страница. Списанието ги слави холивуските ѕвезди меѓу кои Ема Стоун, Лупита Нионго, Ами Адамс, Натали Портман, Рут Нега, ...

Повеќе »

Како да се облечете како холивудска ѕвезда од 60-те оваа пролет

Од глава до пети во памучна ткаенина, додатоци од велур, фармерки, фолклорни везови…ова се само некои од најголемите трендови за пролет 2015 година, трeндови кои беа популарни и во 60-тите и 70-тите години. Од фустани со фолклорен принт во стилот ...

Повеќе »

Идеална холивудска убавина низ децениите

Стандардот за женската убавина се менува од деценија во деценија. Во 1900-те години убави жени се сметале оние кои имале наивност на девојченце, а Америка ја форсира Лилијан Гиш како модел на совршена жена. Лилијан Гиш и нејзината сестра Дороти ...

Повеќе »

Ин: Шарлот Олимпија сосе Холивуд чантичките!

Во последно време често пишуваме за нашата миленичка Шарлот Олимпија и мислиме да продолжиме така се додека оваа необична креаторка нуди колекции кои голицкаат. Од денес, 24 септември, можат да се најдат во продажба (за жал, не и кај нас, ...

Повеќе »

Холивудскиот крем на едно место

Познатото американско списание Венити фер слави 20 години постоење на своето традиционално холивудско издание. По тој повод во новиот број ги собра холивудските ѕвезди на едно место – на својата насловна страница. Импресивна актерска екипа се собра на насловната страница ...

Повеќе »

Холивудска антицелулитна диета

Килограмите се намалуваат, но целулитот останува.  Но не и со оваа диета. Продукти кои се препорачуваат: Зеленчук (најдобро свеж или варен) Овошје (свежо или овошни сокови) Салати (зачинети со чисто растително масло и оцет или лимонов сок) Сокови од зеленчук ...

Повеќе »