Tag Archives: хороскоп

Колку сте склони кон зависност, според вашиот хороскопски знак?

Зависностите можат да бидат многу различни. Од зависноста за љубовник до физиолошки зависности, еве кои знаци се најмногу склони кон зависност. Овен За импулсивниот Овен се претставува авантура и се во животот треба да се доживее. Првиот хороскопски знак може да ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (6. – 12.ДЕКЕМВРИ): Многу љубов за земјените знаци!

Оваа недела планетата Венера во знакот Јарец ќе им донесе многу среќа во љубовта на сите земјени знаци… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: проблеми во врската … Драги ...

Read More »

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП – ДЕКЕМВРИ: Рибите кон успехот, Лавовите кон нов почеток, среќа за Стрелците…

Месецот декември ќе заврши со влегувањето на планетата Јупитер во знакот на Риби, која наскоро ќе донесе добри вести за сите водни знаци. А вие, во знак сте родени? Дознајте сега со нас што ви подготвуваат ѕвездите за месец декември! ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (25.НОЕМВРИ – 5.ДЕКЕМВРИ): Страст за Шкорпиите, убави вести за Рибите, нервоза за Близнаците…

Оваа недела ќе блесне прекрасна млада месечина во знакот на Стрелец, која ќе донесе среќа на сите огнени знаци, а не само на нив.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! ...

Read More »

Викенд хороскоп – Полни сте со љубов, особено кон една посебна личност која многу ви значи

Овен Љубовта и романтиката денес ви се главни приоритети. Некој кој не ви е толку блиску, можеби ќе го зароби вашето срце. И едвај чекате повторно да се сретнете со таа личност вечер, можеби во некој клуб или на концерт. ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе во знакот на Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци, но и повеќе од тоа.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (8. до 14.ноември): Многу среќа за Рибите и Девиците, стресови за Лавот, здодевност за Срелците!

Оваа недела планетата Меркур во знакот на Шкорпија ќе донесе добри вести за сите водни знаци, ама и за некои други знаци… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: контраст ...

Read More »

12-те стила на 12-те хороскопски знаци

Сакале или не, надворешен изглед зборува за нас, и покрај поговорката „облеката не го прави човекот“, таа го претставува. Некому облеката е најважна, други воопшто не берат гајле за неа, едни имаат стил, други ја следат модата, трети се колнат ...

Read More »

Хороскопските знаци и неверството: Еве кој простува, а кој не!

Како реагираат хороскопските знаци на вашето неверство? Кој простува, а кој никогаш не заборава? Овен – Ако имате изневерено роден/а во знакот на Овен, ќе биде многу тешко да ви прости, бидејќи неговото безгранично его ќе остане долго рането. Долго ...

Read More »

Во кој знак е родено вашето куче? Прочитајте го неговиот хороскоп и дознајте му го карактерот

Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е роден, не грижете се. Астрологот Метју Кери објаснува дека релевантен е и денот кога сте ...

Read More »