Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп (понеделник) : Топ знак на денот – Вагите

Ѕвездите најавуваат голем понеделник за Вагите, топ знакот на денот, заедно со уште неколку астролошки среќници. Во продолжение погледнете ги прогнозите за понеделничка работа и љубов. Овен – Понеделник за вас е ангажиран ден, без премногу ветувања, накратко, на средина помеѓу ...

Read More »

Дневен хороскоп (сабота): Шопинг-терапија за Вагите, славење за Овните, важна средба за Раковите…

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада поситни работи што треба да ги направите, но одеднаш ќе појави голема, важна ...

Read More »

Викенд хороскоп: Љубов за Ракот, Овенот и Шкорпијата, оптимизам за Рибите…

Како да го планирате винендот пред вас, што да очекувате од поставеноста на ѕвездите, што би можеле да правите, а што да избегнувате…Проверете ја вашата астро прогноза за петок, сабота и недела. Овен: Меѓу петок и недела многумина од вас ...

Read More »

Љубовен хороскоп за 2018 година

Каква љубовна година ќе биде 2018 за астролошките знаци? Овен – Може да сметате на целосна хармонија и меѓусебно разбирање. Секако дека нема да се соочите со ништо лошо на љубовен план. Врските ќе бидат многу успешни. Следната година е ...

Read More »

Годишен хороскоп 2018: Знак по знак за работа, пари, љубов и здравје

Проверете што ве очекува во 2018 година и какви можности ви нуди поставеноста на ѕвездите. ОВЕН Работа – Астролошките релации на Сатурн, Плутон и Јупитер ќе ви овозможат да го преземе кормилото на ситуацијата: Кршење на старите навики, па дури ...

Read More »

Хороскоп за 2018: Година на трансформации и промени

Новата 2018 година ќе биде во знакот на бројот 9 (од последните две цифри на годината 18, пресметани во 1 + 8). Бројот 9 пак, симболично претставува човек-пустиник, што значи дека 2018 ќе биде година во која ќе треба да ...

Read More »

Летни фризури според хороскопските знаци

Хороскопот ви открива која фризура најмногу прилега на вашиот карактер за летната сезона. Овен – коса собрана во пунџа Едноставна фризура која не бара премногу нега и не одзема време за местење со тоа одговара на вашиот динамичен темперамент. Може ...

Read More »

Каков летен одмор да одберете според хороскопскиот знак

Ако сте во дилема за дестинација за ова лето, прочитајте го нашиот хороскоп и бидете сигурни дека ќе го одберете местото кое точно ви одговара на вашиот карактер. Овен Овните сакаат авантура и уживаат во необични нешта како што е ...

Read More »

Хороскоп 2017: Што ни носи годината на Петелот?

Петелот е симбол на Сонцето зашто од раното утро со неговото кукурикање започнува денот. Погледнете што ни носи годината на Петелот. Овен Двете претходни, тешки години кои поминаа под мотото „животот е борба“  остануваат зад вас. Родените во овој знак ...

Read More »

Хороскопските знаци и чевлите

За оние кои веруваат во астрологијата, еве ја поврзаноста меѓу чевлите и ѕвездите. Овен Жената Овен е спортски тип, најдобро и прилегаат модни комбинации со кои патиките се на нозете. Сите комбинации со патики се добредојдени, а модата е сезонава ...

Read More »