Tag Archives: имиња

Немате идеја како да го крстите вашето кученце? Ние, имаме!

Немој да бидете од оние луѓе кои му даваат некреативно име на кучето. Скуби? Веќе има еден славен Скуби. Или Хачико. Да, и тоа име веќе е добро прочуено. Блеки, Џеки…Не, никако. Кога ќе го повикате по име во паркот ...

Read More »

Барате име за девојченце? Еве инспирација од популарните хавајски имиња, звучни и незаборавни

Ако размислувате за име на вашето бебе девојченце, а сакате да биде необично, странско, егзотично, можеби би ве интересирале популарните хавајски имиња. Сите хавајски имиња се звучни, посебни, а имаат и интересни значења. Интересно е дека на Хаваите постои долга ...

Read More »

Какво име да му дадете на вашето бебенце според астролошкиот знак

Какво име да му дадете на вашето бебенце родено во еден од 12-те астролошки знаци, водејќи се според заштитниците на Зодијакот. Еве, инспирација. Овен – Марко, Мартина, Марта За бебенце од машки пол роден во знакот на Овен, вистинското име ...

Read More »