Тег архиви: Инстаграм

Џенифер Лопез на Инстаграм со влажен изглед и портокалов кармин

Ѕвездата постојано објавува фотографии на социјалните медиуми за да испрати порака на надеж и верба според филозофијата #staysafe. Џенифер Лопез е во постојано движење, но и сè повеќе е зависничка од негата и убавината. И покрај коронавирусот, таа сака да ги ...

Повеќе »

Познатата блогерка го претставува најновиот моден тренд

Точки, точки, секаде точки! Во сите бои и во сите комбинации! Оваа година “точкасто“ е во мода! Сите ги сакаме, а изгледаат навистина слатко. Весел и освежувачки тренд за сите девојки и жени кои сакаат да бидат забележани. Одберете од ...

Повеќе »

Супермоделката Ешли Грем го покажа бебенцето на Инстаграм

Популарната моделка со женствени облини, Ешли Грем, на краток период од околу две недели по породувањето, „исчезна“ од социјалните мрежи, но сега се врати и на Инстаграм ги објави првите фотографии од бебенцето кои фановите со нетрпение ги очекуваа. Грем ...

Повеќе »

Шер модна икона на 73 години, позира за DSquared2

73 годишната пејачка е главна протагонистка на кампањата за пролет/лето 2020 на популарната модна марка DSquared2. Одличен начин да се прослави 25-годишнината на модната марка. View this post on Instagram I’m in Times Square !? What’s Next ? #D2SS20 A ...

Повеќе »

Мила Јовович ја покажа третата ќерка Ошун

Ja oчекуваше за викенд. И, во неделата, на 2 февруари, во 8:56 часот, конечно се роди Ошун, ќерка на Мила Јовович. Мила стана мајка по третпат. И како што постојано ги споделуваше на Инстрагам своите искуства за бременоста со своите ...

Повеќе »

Модните изгледи на Моника Белучи во 2020: Од Диор до Александар Вотие

Моника Белучи е несомнено најфранцузинката меѓу Италијанците и една од најубавите жени во светот. Пред да ја наречеме актерка, Моника е пред сè мајка н две ќерки, два плода од нејзината љубов со Винсент Касел. На 55 години, Моника Белучи ...

Повеќе »

Секси фармерките на Кјара Ферањи го „урнаа“ Инстаграм

Кјара Ферањи, неприкосновена кралица на социјалните мрежи, овојпат да го привлече вниманието со специфичен пар фармерки за кои тврди дека ќе бидат нов тренд за пролет/лето 2020. Но, изгледа дека сите не ја прифатија веста со задоволство. Ја видовме Кјара Ферагни, ...

Повеќе »

Мила Јовович чека да се породи, во меѓувреме разговара со фановите на социјалните мрежи

Преубаво, возбудливо, но исто така и … ужасно заморно. Бременоста е уникатен период во животот на секоја жена, но не е и без типичните вознемирености на чекање што секоја идна мајка добро ги знае. Од таа вознемиреност пред самото давање ...

Повеќе »

Кајли и Кендал Џенер се расоблекоа за нивната нова линија на облека

Двете сестри не оставија многу на фантазијата во фотосесијата за промоција на нивната линија за облека. Познатите сестри Кајли и Кендал Џенер позираа во бикини за рекламната кампања на новата линија за облека. Фотографијата беше споеделена на Инстаграм од официјалниот ...

Повеќе »

Џенифер Анистон се извини што го „урнала“ Инстаграм

Кога го активираше својот Инстаграм профил, се склучи технички проблем односно „пад“ на Инстаграм поради огромниот број на фанови кои „навалија“ на профилот. -Се колнам дека не сакав да го урнам…Ви благодарам дечки за љубезното добредојде“, се шегува 50-годишната глумица ...

Повеќе »