Тег архиви: Инстаграм

Моника Белучи со сексапилна фотка открива како изгледала некогаш

Иако веќе во позрели години, Моника Белучи сеуште многумина ја сметаат за најсекси жена во светот. И денес е подеднакво убава како во деновите на модната кариера, пред 30-на години. Глумицата на својот Инстаграм профил постираше стара фотографија на која ...

Повеќе »

Најследена модна марка на Инстаграм во 2015 година е…

Веројатно помисливте дека најследен моден бренд на оваа популарна социјална мрежа е некој од типот на Долче и Габана, Прада, Шанел…Сепак, резултатите се поинакви. Најк има најмногу пријатели на Инстаграм, со тоа е и најследена модна марка во 2015 година ...

Повеќе »

B-watch е прва домашна компанија со реклама на Инстаграм

Компанијата B-watch, е првата домашна компанија која пласираше реклама на социјалната мрежа Инстаграм. Компанијата која е лидер во дистрибуција, продажба и сервисирање на брендирани часовници ја спонзорираше првата реклама од Македонија во првиот ден кога Инстаграм на светско ниво дозволи ...

Повеќе »

90-годишната Бети Бејли е модна ѕвезда на Инстаграм

„Годините се само бројки, вашата светлина доаѓа одвнатре“, ова е само еден од советите кои Бети Бејли (90) ги споделува со нејзините следбеници на Инстаграм. Би можело да се каже дека таа е Инста-баба сензација, особено поради нејзиниот стил. Бети ...

Повеќе »

Милион „лајкови“ за Кендал Џенер само на њујоршката модна недела

Инстаграмот на Кендал Џенер посветен само на модната недела во Њујорк собрал неверојатни милион лајкови. Социјалните медиуми, особено Инстаграм беше главниот сервис преку кој за време на модната недела во Њујорк моделите ги споделуваа своите фотографии од нивната најангажирана работна ...

Повеќе »

Зимата станува жешко лето со Катарина Ивановска

Македонската убавица Катарина Ивановска со фотографијата постирана на нејзината Инстаграм страница уште еднаш на своите фанови зимата им ја претвори во жешко лето. Ако се уште се прашувате зошто, еве го одговорот.

Повеќе »

Славни близнаци кои треба да ги следите на Инстаграм: Имаат стил, а се суперзгодни…

Многу сте пропуштиле доколку не сте ѕирнале барем еднаш на нивните Инстаграм профили, зашто овие момци и девојки не само што се успешни, туку собираат околу себе илјадници фанови поради нивниот беспрекорен стил. Џордан и Зак Стенмарк Австралиските браќа Џордан ...

Повеќе »

Три Инстаграм профили за фит форма

Доколку го сакате фитнесот, овие три Инстаграм профили треба да се најдат на вашата приоритетна листа. Со прекрасни фотографии и видеа, девојкиве ќе ви го разубавуваат денот и ќе ве убедат на здрави навики. @balletbeautiful Веројатно како дете често сте ...

Повеќе »

М и Д – Модни ѕвезди на Инстаграм

Двајцата браќа познати како М и Д станаа славни благодарение на нивните модни експериментирања. Нивниот Инстаграм профил 2yungkings секојдневно забавува илјадници луѓе кои ги следат модните случувања на младите М и Д, кои во ваквите модни подвизи се поддржани од ...

Повеќе »