Тег архиви: интервју

Интервју со Матс Виландер

Да го стартуваме интервјуто со приказната за Енди Мареј, кој очигледно се здоби со големи повреди- Сакам да Ве прашам поради повредата со која тој се здоби и со изјавите дека е неопходна операција , кој совет би му го ...

Повеќе »

ДАНИЕЛА АДЕМОСКА: Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

ИНТЕРВЈУ СО ДАНИЕЛА АДЕМОСКА – Менаџер и сопственик на Капитол Мол и Резиденс   Капитол Мол го слави својот 4-ти роденден. Како ќе го прославите? Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во ...

Повеќе »

Бред Пит првпат проговорува по разводот: Многу пиев, не можам да се грижам за децата…

„Тоа беше како смрт, признавам многу пиев..“, глумецот Бред Пит за првпат прозборува за разводот со Анџелина Џоли во интервју за списанието  GQ Syle и нема намера да излезе како победник. Интервјуто е исповед и во него Пит, познат како најпосакуван ...

Повеќе »

Како одите облечени на интервју за работно место? Истражувањето ќе ве изненади!

Новото истражување кое доаѓа од Сорбона изгледа дека многу ќе ве изненади. Истражувачите тврдат дека жените кои на интервју за работа одат малку поразголени, особено со нагласено деколте, имаат 19 пати поголема шанса да го добијат работното место од оние ...

Повеќе »

На муабет со Меди Белаж Касем: Рајот досега требаше да е веќе тука!

  Некако набрзина, пред разговорот, се договоривме да не „тераме“ филозофски муабети, па наместо да „филозофираме“, се фрливме директно на човечката страна, на етиката, на поезијата, на преводите на Данте и Петрарка. Сакав да го слушнам одблизу човекот Меди Белаж ...

Повеќе »

Изет Цури, моден дизајнер: Праксата е најголемата диплома, и тоа со потписот и печатот на животот!

Од Париз се врати во Скопје за да го сподели своето знаење со младите креативци кои го сакаат модниот дизајн, и несебично се вложи во својот Меѓународен институт за мода, кој функционира како Академија, од каде веќе излезе првата генерација ...

Повеќе »

Неверојатната коса на Сиа на насловната на Интервју

Веќе знаете дека Сиа сака да носи перики, но ваква перика сте видели ли некогаш? На насловната страница на априлското издание на списанието Интервју, Сиа позира со најголемата и најинтересна перика која до сега сме ја видела на нејзината глава. ...

Повеќе »

Со стил и самодоверба на интервју за работа

Надгласувањето со лицето кое ве интервјуира е најголемата грешка за која повеќето кандидати не се свесни. Најчестата причина за ваквото однесување е нервозата, а кандидатот кој зборува премногу не е во можност активно да го слуша испитувачот. Треба да знаете кога ...

Повеќе »

Годините не и можат ништо: Ким Бесинџер пред објективот на Крек Мек Дин

Би помислиле ли дека оваа сензуална жена има полни 60 години? За мартовското издание на списанието Интервју позира глумицата и поранешен модел Ким Бесинџер која минатиот декември наполни 60 години. Женствена и елегантна, со многу страст што и зрачи од ...

Повеќе »

Интервју со Игор Пачемски Џоунс: Искуство изградено со талент и натчовечка упорност

Комбинацијата на непотизам, сиромаштија, мал пазар, специфичен регионален вкус и тромава експресија, ги прават македонските брендови тешки за пласман надвор од државата, констатира Игор Пачемски Џоунс

Повеќе »