Tag Archives: ирина шаик

Ирина Шаик е лице во новата кампања на Marc Jacobs Beauty

Каја Гербер, Лила Мос и Винона Рајдер беа главни лица во претходните рекламни кампањи на Marc Jacobs Beauty, а во новата кампања ѕвезда е Ирина Шаик. Руската убавица се приклучи на импресивната листа на познати имиња кои позираат за Марк Џејкобс. За ...

Read More »

Бундичката од вештачко крзно од MANGO – омилена на Ирина Шаик

Топ моделот Ирина Шаик во друштво на сопругот, глумецот Бредли Купер, се фотографирани на њујоршките улици на прошетка со ќеркичката, едногодишната Леа. Убавата Русинка е облечена во црни хеланки во комбинација со кожени високи (рамни) чевли и предименизонирала ролка, а ...

Read More »

Ирина Шаик ги презентира трендовите на костими за капење за лето 2018

Рускиот топ модел Ирина Шаик зрачи на јулската насловната страница на списанието ЕС Магазин. Фотографирана од Елен вон Анверт, Русинката за насловната страница позира во трендовски едноделен костим за капење во зелена боја од Топшоп. Во едиторијалот пак, Шаик ги ...

Read More »

Топ моделот Ирина Шаик е супершик со куса коса

Откако се породи минатата година, топ моделот Ирина Шаик успеа да ја сочува убавата фигура. Но по примерот на повеќе славни „новопечени“ мајки, Мила Кунис, Кајли Џенер и Кејт Хадсон, и руската убавица си ја скрати косата. Со нов имиџ ...

Read More »

Ирина Шаик без шминка на насловна на Вог

Интересна насловна страница подготви германското издание на Вог. Имено, за насловната позира убавата Русинка, Ирина Шаик, но интересно е тоа што таа не е воопшто нашминкана. За убавиот изглед на топ моделот беше доволна само бела лежерна кошула и тенко ...

Read More »

Ирина Шаик ја претставува есенската колекција на Intimissimi

Популарната марка за долна облека „Интимисими“ за да ја претстави новата колекција ја ангажираше руската убавица Ирина Шаик. Топ моделот позира во еснските модни парчиња од колекцијата, а акцентот е на различните „боди“ со долги ракави и преубав дизајн кои ...

Read More »

Ирина Шајк на први прошетки со ќеркичката со количка Суbex Priam by Jeremy Scott

Првите прошетки на топ моделот Ирина Шаик со ќеркичката Леа де Сејн не останаа без фотографии. Ангелот на Викторија сикрет и глумецот Бредли Купер се фотографирани на прошетка во Лос Анѓелес со нивното бебенце кое го носеа во трендовското совршенство од ...

Read More »

Ирина Шаик се врати на црвениот тепих во креација од Версаче

Рускиот топ модел Ирина Шаик се врати на канскиот црвен тепих. Шаик со години последователно беше гостинка на Канскиот филмски фестивал, но потоа се повлече. Сега, на неполни три месеци од породувањето, моделот блесна во жолта креација во Кан. Тесниот, ...

Read More »

Трендови на спортски изгледи за пролет 2017

Супермоделот Ирина Шаик позира за мартовската насловна страница и за едиторијалот на списанието Вог Јапонија. Фотографирана од Luigi & Iango, руската убавица е облечена во спортски модни парчиња од пролетните колекции на луксузните модни марки. Комбинацијата на спортските парчиња и како ...

Read More »

Пролетна колекција од Intimissimi: Важно е што носиме под облеката

Топ моделот Ирина Шаик позира во долна облека од пролетната колекција на Интимисими, комбинирајќи ги со други модни парчиња. Фотосесијата е направена за списанието S Moda. Што ни носи  Intimissimi оваа пролет, погледнете во фотосесијата.  

Read More »