Tag Archives: ирина шаик

Ирина Шаик позира за божиќната колекција на Интимисими

Рускиот топ модел Ирина Шаик е главното лице во празничната кампања на модната марка за долна облека Интимисими. За потребите на кампањата е снимен и краток видео спот во кој Шаик, облечена во секси црвена долна облека во комбинација со ...

Read More »

Ирина Шаик ги презентира сите мејк-ап трендови за есен 2016

Топ моделот Ирина Шаик ја краси насловната страница на октомвриското издание на Гламур Русија. Во едиторијалот таа ги презентира козметичките трендови за оваа есен во соработка со козметичката куќа Лореал Париз. Освен трендовите на шминка, се презентираат и трендови на ...

Read More »

Ирина Шаик се разголе за италијанскиот GQ (ФОТОСЕСИЈА)

Топ моделот Ирина Шаик ја краси насловната страница на септемвриското издание на GQ Италија. Фотографирана од Марио Соренти, руската убавица се разголе во фотосесијата за машкото списание, а на некои фотографии е комплетно гола. Фотосесијата е проследена со разговор, во кој таа ...

Read More »

Топ моделот Ирина Шаик тотално руса на насловната на Вог

30-годишната Ирина Шаик, позната како една од најубавите девојки со кафена коса во светот, за потребите на списанието Вог се трансформираше во русокоса. Шаик како русокоса ќе се појави на септемвриската насловна страница на Вог-Русија, и веќе привлече лавина реакции ...

Read More »

Интимисими: Ирина (Шаик) се врати!

Во чест на 20 годишнината од постоењето на модната марка за долна облека Интимисими, лансирана е новата верзија на книгата Perfect bra book, во која позира и Ирина Шаик, една од најсексипилните жени на денешницата. Зад објективот е популарниот фотограф ...

Read More »

Топ моделот Ирина Шаик позира за Живанши

Креативниот директор на Живанши, Рикардо Тиши, ги постираше на својот Инстаграм профил фотографиите од разголената Ирина Шаик за целите на кампањата пролет/лето 2016. Заедно со Ирина Шаик на фотографиите е и моделот Крис Мур, а предмет за рекламирање се фармерките. ...

Read More »

Фотосесија на Ирина Шаик за кинескиот Харперс Базар

Прочуената бринета Ирина Шаик ги краси страниците на мартовското кинеско издание на „Харперс базар“. Присутна на врвот на модниот свет речиси цела декада, уште од времето кога се појави како лице на марката за долна облека Интимисими (2007), рускиот топ ...

Read More »

Фотосесија на Ирина Шаик за Спортс Илустрејтид

29-годишната убавица позира за новото издание на престижниот Спортс илустрејтид. За време на промоцијата на списанието вели дека следниот пат ќе влезе во врска со лојално момче. Денот на вљубените ќе го прослави сама, а тоа што очекува од нејзиниот ...

Read More »

Прва провокативна улога на Ирина Шаик по разделбата

Работните обврски на топ моделот не и дозволуваат да земе здив после разделбата од Роналдо. Оди понатаму и тоа со брзо темпо. Иако веројатно минува низ тежок период по прекинувањето на врската со познатиот фудбалер, но кога работата е во ...

Read More »

Ирина Шаик и Кристијано Роналдо се разделија

Изненадување или не? Заврши  5- годишната врска на топ моделот и фудаблерот.  Ирина и Кристијано веќе неколку месеци ги гледавме одвоени, но не претпоставувавме дека целата работа е дојдена до таму. И сега веќе е појасно зошто Роналдо, пред некој ...

Read More »