Tag Archives: ирина шаик

За Божиќ Кара и Кендал, а денес разголената Ирина Шаик за Лав (Love)

И Ирина Шаик денес се разголи за божиќниот календар на Лав магазин (The love magazine). Избраничката на Кристијано Роналдо, заводливо симнува дел по дел од облеката додека во фон оди релаксирачка музика со инструкции за правилно дишење – за случај да го ...

Read More »

Целосна фотосесија на Ирина Шаик за Аква Бендита

Можеби сламениот шешир го чува телото, барем од сончевите зраци. Ирина Шаик ја промовира новата колекција на костими за капење на Аква Бендита. Во тренд се принтовите од птици и животни, барем според новата колекција на модната марка за долна ...

Read More »

„Подгответе се“ порачува Ирина Шаик од насловната на Вог

Руската убавица и девојка на Роналдо ја краси насловната страница на августовското издание на бразилскиот Вог. Егзотичната фотосесија е насловена Подгответе се. Барањето е фер. Ова е прва фотосесија на Ирина Шаик за бразилскиот Вог и се разбира – таа ...

Read More »

Лицето кое победува не се менува: Ирина Шаик (повторно) за Твин Сет

Италијанската модна марка Твин Сет ја претстави новата колекција на долна облека за сезоната есен/зима 2014, а главната улога во рекламната кампања припадна на убавицата Ирина Шаик. Ова не е првпат Ирина Шаик да позира за италијанската марка Твин Сет, ...

Read More »