Тег архиви: Италија

Во боите на виножитото: 5 неверојатно убави плажи во Италија

Сте стапнале ли некогаш на розов песок? А на бисерен, или на црн? Ако одговорот е не, би требале да знаете дека во Италија има плажи во боите на виножитото. Доколку патувате во Италија ова лето и барате нешто поинакво ...

Повеќе »

Од Клуни до Кардашијан: колку чинат венчавањата на висока нога во Италија

Модата на славните личности да го кажат судбоносното „да“ во романтичната Италија продолжува. Просечна сума која се троши на ваквите венчавки е околу 2 милиони евра. „Паднала мува на мечка“…На поканетите гости им се нудат екстремни удобности, за венчавањата се ...

Повеќе »

Италијанскиот Вог полни 50 години: Роденден со возбудлива насловна страница

Септемвриското издание на италијанскиот Вог е предодредено да стане колекционерско. Прочуената модна библија Вог, мејд ин Итали, за првпат се појави во продажба во септември 1964 година. За насловната страница на роденденското септемвриско издание беше задолжен Стивен Мејсел, а станува ...

Повеќе »