Тег архиви: Ив Сен Лоран

Каја Гербер е ѕвезда на новата козметичка кампања на Ив Сен Лоран

Rouge Volupte Rock’n Shine е насловот на новата козметичка кампања на луксузната марка Ив Сен Лоран во која главната улога ја има ќерката на Синди Крафорд, актуелниот супермодел Каја Гербер. Кампањата е насочена кон промоција на новите кармини. Меѓу нив акцентот ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел на ревија на Ив Сен Лоран на Модната недела Париз

Легендарната супермоделка блесна на модната писта во Париз за ревијата на Ив Сен Лоран. Црната пантерка се врати на модната писта на Модната недела во Париз. Со ревијата на Ив Сен Лоран се затвори Модната недела. На својот Инстаграм профил, ...

Повеќе »

Киану Ривс е ново лице на Сен Лоран

Ентони Вакарело го одбра глумецот Киану Ривс за лице на кампањата за колекцијата есен 2019 на Сен Лоран. Новите фотографии ги снимил славниот фотограф Дејвид Симс, во препознатлива црно-бела техника по која е и препознатлива луксузната француска модна куќа, вдахнувајќи ...

Повеќе »

Mon Paris Parfum Floral – Нов цветен парфем од YSL

Познатата луксузна модна и козметичка куќа Yves Saint Laurent го лансираше новиот парфем за пролет/лето 2019, насловен Mon Paris Parfum Floral. Станува збор за едицијата, поточно за четвртиот парфем Mon Paris од 2016. Во миризбата доминираат цветните ноти и тоа тие се ...

Повеќе »

Новогодишна мејкап колекција на YSL – Огномет на лицето

Луксузната модна марка Ив Сен Лоран ја лансираше божиќната колекција дизајнирана за деновите на прослави. Акцентот е на огнените бои, црвената нијанса ја има предноста, а до неа се и темно розовата и златно-розовите тонови. Заедничка карактеристика на производите е ...

Повеќе »

Зои Кравиц е бјути амбасадорка на Ив Сен Лоран

Американската глумица и пејачка потпиша договор со луксузната модна куќа Ив Сен Лоран од каде е ангажирана како бјути амбасадорка. Како што е објавено на страниците на YSL Beauté, првата кампања со Зои Кравиц ќе биде претставена во текот на летото. ...

Повеќе »

Провокативна кампања на Сен Лоран за пролет/лето 2017

Ентони Вакарело продолжува да провоцира со новата кампања на Сен Лоран за сезоната пролет/лето 2017. Кампањата содржи црно-бели фотографии, а во неа позираат Мика Арганаруз, Фреја Беха Ериксен, Селена Форест и Хиандра Мартинез. На една од фотографиите Фреја позира топлес, ...

Повеќе »

И Ив Сен Лоран со ѕвезда – бабичка: Џони Мичел е новото лице!

71-годишната Џони Мичел е новата ѕвезда во  кампањата на модната марка Ив Сен Лоран. Новото лице на Ив Сен Лоран не е некој гламурозен супермодел со своите 20-тина и кусур години, туку 71-годишната канадска музичарка Џони Мичел. Облечена во „фолк-туника“, ...

Повеќе »