Tag Archives: Ивана Кнез

Колку Македонија има успешни мажи?

Дали мажите кај нас се џентлемени во вистинска смисла на зборот? Да се биде успешен не значи да се остваруваат најголемите профити или да се заработуваат големи пари. Тоа е само еден дел од успехот. Да се биде успешен значи и ...

Read More »

Ивана и Јулија Кнез заштитни лица за кампањата La Vita è Bella

Ќерката Ивана и мајката Јулија Кнез потпишаа договор за заштитни лица за камапњата за убавина La Vita è Bella. Со овој проект тие ќе направат комплетна трансформација и ќе бидат пример за секоја жена која треба да се грижи за ...

Read More »

Фото: Гламурeн венчален фустан од свила, бисери и пердуви во Скопје

Свила, бисери и пердуви се материјалите од кои беше изработен гламурниот венчален фустан кој го носеше асистентката на познатата модна дизајнерка, Ивана Кнез. Ивана Јуруковска е името на асистентката која викендот имаше голема свадба во Скопје со семејството и пријателите. ...

Read More »

Македонски Телеком ги претстави „смарт“ маските за заштита од загадување

Македонски Телеком,  за прв пат во Македонија ги спои технологијата и модата, за повисока цел – заштита од загадувањето. По промоцијата на еко маските на Светскиот конгрес на мобилни технологии во Барселона, Македонски Телеком, организираше моден настан, на кој за првпат во ...

Read More »

Светкава колекција од Ивана Кнез

„Од жена за жени“ е мотото на кампањата на Студио Драма по повод осум години постоење.  Модниот дизајнер Ивана Кнез има за цел да ја зајакне моќта на индивидуализмот на секоја жена во Македонија. „Работам за секоја жена, стојам позади ...

Read More »

Дезенираните хулахопки настапуваат на сцената

Сакате да бидете модерни, шик и урбани, дезенираните хулахопки настапуваат на сцената. Дезенот може да биде различен а изборот го оставаме на вас и вашата креативност и фантазија. Можете да бидете смели да носите со апликации,  да носите хулахопки со ...

Read More »

Нова модна ера во Македонија на Ивана Кнез – #Concept2020

Дали ние, луѓето, живееме во свет на криза со идендитет, колку мажите и жените се различни или еднакви, но и колку човечките битија се робови на општеството кое сами го креираат?!, се само дел од прашањата кои креаторката Ивана Кнез ...

Read More »

Ивана Кнез со ревија за глобализацијата #Concept2020 на #FASHIONWEEKENDSKOPJE

Глобализацијата, главна тема за провокативно креирање за колeкцијата #Concept2020 на нашиот моден дизајнер Ивана Кнез со која ќе се претстави на шеснаесетиот Моден викенд Скопје кој ќе се одржи на 23ти октомври, понеделник, од 21.30 часот во Хотел Мериот. Креаторката ...

Read More »

Ивана Кнез допре до активните урбани девојки: Спортска облека по ваша мерка

Од денес стартува промоцијата за луксузната спортска облека за клубот „60 Минути”. Прва од ваков карактер во спој на соработка помеѓу најдобрите со екплицитен контраст на дизајн и уникатна изработка за современата жена со стил. Ивана Кнез, една од најдобрите ...

Read More »

Страсна љубовна приказна: Ивана Кнез ја претстави колекцијата Violent Delights

Уникатно модно искуство од Драма Студио и Винарија Камник. Во месецот на љубовта, со порака за предавање на љубовните чувства и страста, во ексклузивниот амбиент на Винарија Камник, модното студио Драма ја претстави колекцијата, Violent Delights. Дизајнерката и креаторка, Ивана ...

Read More »