Тег архиви: Изабел Марант

По новите чизми од Изабел Марант полудеа трендестерките

И оваа есен Исабел Марант понуди хит чизми, а овојпат тие се инспирирани од рокенролот на 80-те години. Моделот наречен Lysett е специфичен по ремените со метални детаљи. Чизмите се кратки, антилопски или кожени, а потпетицата може да биде висока ...

Повеќе »

Што ни носи Изабел Марант за потоплите денови

Грубата кожа се бакнува со нежните материјали во колекцијата пролет/лето 2014 на Изабел Марант. Француската модна куќа Изабел Марант ни понуди уште една прекрасна кампања во која главната улога ја има миленичката, Дариа Вербови. Инспирирана од рокот, овојпат Марант ни ...

Повеќе »