Тег архиви: изглед на денот

Изглед на денот: Сара Џесика Паркер во цветен фустан како одблесок на небо

50-годишната глумица изгледа најженствено до сега во сината впечатлива креација на Ели Сааб. На настанот кој ги славеше 150-те години од раѓањето на поетот Вилијам Батлер Јејтс, Сара Џесика Паркер блесна во „сирена“ издание. Изгледот во синиот фустан со блескав ...

Повеќе »

Изглед на денот: Дакота Џонсон во мини фустанче „Гучи“

Тантелата е во тренд оваа сезона, а кога фустанчето изгледа како вез задоволството е двојно. Една од ѕвездите на првиот ред на модната ревија на Гучи (Гучи Ресорт Шоу) беше и Дакота Џонсон. Младата глумица се појави во нежно мини ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бијонсе во „Стела Џин“ колоритна комбинација

  Очигледно пејачката има свој нов омилен моден дизајнер. Станува збор за дизајнерката од Хаити со италијанско потекло, Стела Џин, препознатлива по колоритните креации и која благодарение на поп дивата молскавично се прочу низ светот. Трет пат во еден месец, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Дајан Кругер и модниот момент на принцеза

Ако сакате да ја видите најубавата верзија на една пастелна пролет, тогаш погледнете во Дајан Кругер. Русокосата германска актерка Дајан Кругер пристигна на 68-то издание на Канскиот филмски фестивал за премиерата на филмот Sea of Trees облечена во највозбудливиот син ...

Повеќе »

Изглед на денот: Лупита Нионго во „Оскар дела Рента“

Некои жени навистина имаат многу стил.   На Канскиот филмски фестивал глумицата се појави во бел фустан од марката „оскар дела рента“ додавајќи нова димензија на свежиот пролетен изглед. Изгледот е заокружен со трендовски чевли во кафена боја и кафена ...

Повеќе »

Изглед на денот: Миранда Кер во розов Унгаро фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал блесна Миранда Кер облечена во розов фустан, креација на Емануел Унгаро. Топ моделот пристигна на Канскиот фестивал за да го промовира новиот сладолед на „Магнум“. На промоцијата, која беше во составот на фестивалот, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Оливија Палермо во бајковит фустан

Поради нејзиниот исклучителен стил, Оливија Палермо е инспирација на илјадници жени. Нејзините модни комбинации секогаш зрачат со префинетост, а што и да облече изгледа прекрасно. Статусот на модна императорка Оливија Палермо го потврди на настанот „Њујорк сити балет спринг гала“ ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во „Версаче“ сирена фустан

За театралниот црвен проѕирен фустан со потпис на Версаче кој го носеше Џенифер Лопез на Мет-Гала долго ќе се зборува. Пејачката отсекогаш знаела како да ги нагласи своите најубави страни и да ја акцентира женственоста со изборот на креациите кои ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бијонсе во црвен комбинезон со екстремно деколте

На бокс-натпрварот на Мајвезер во Лас Вегас, Бијонсе го освои вниманието кога се појави во црвен комбинезон. Комбинезонот кој ја следи линијата на телото, со екстремно длабоко деколте и две впечатливи украсни копчиња, пејачката го надополни со црвени сандали на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во „Гучи“

Во Вест Вилиџ, Њујорк, Амал Клуни уште еднаш покажа колку има стил. Облечена во комбинација од најновата колекција на модната марка Гучи (пролет/лето 2015), со впечатлив портокалов топ со интересна питон-кожена јака, пастелно свилено здолниште, егенатни чевли и контрастно црна ...

Повеќе »