Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Сара Џесика Паркер во Ели Сааб фустан

  Ви се допаѓа стилот на Сара Џесика Паркер? Има и зошто. Гумицата речиси и не знае да направи модна утка. Овојпат го украде вниманието на премиерата на Хамитон на Бродвеј, облечена во елегантна креација на Ели Сааб. Од модни ...

Read More »

Изглед на денот: Гвинет Палтроу во црвен Валентино фустан

Рим беше полн со ѕвезди вчера, но една од нив заслужи посебно внимание. На модната ревија на Валентино, глумицата се појави во црвен Валентино фустан со дрматичен изглед. Со природно пуштена коса и речиси беш шминка на лицето, глумицата го ...

Read More »

Изглед на денот: Оливија Палермо и супермини сукњата

Оние кои предвидуваа дека мини сукњата ќе излезе од мода, згрешија. Барате доказ? Погледнете тогаш во Оливија Палермо. На модната ревија на Фенди во Париз Оливија Палермо се појави во супермини сукња. И како што секогаш се случува кога е ...

Read More »

Изглед на денот: Лупита Нионго во црвен Диор фустан

На модната ревија на Кристијан Диор за сезоната есен-зима 2015/2016, Лупита Нионго се појави во црвен мини фустан. Погледнете го овој изглед! 32-годишната Оскаровка за ревијата на Диор одбра црвен мини фустан од луксузната марка. Црна мала чантичка и црни ...

Read More »

Изглед на денот: Сребрениот фустан-кошула на Зендеја

Сосема соодветно облечена за годините. 18-годишната пејачка и глумица Зендеја на црвениот тепих на БЕТ Авардс пристигна облечена во светликав сребрен фустан-кошула. Сребрените чевли со вртоглаво висока потпетица во случајов не стрчат, зашто вниманието „паѓа“ на пикси фризурата која го ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни, пак

Да, пак. Овојпат госпоѓа Клуни наутро „претрча“ на низ лондонскиот Натинг хил облечена во џинс и карирано палто. Облечена прилично „кежуал“, но со многу стил, Амал носеше карирано палто, „искинати“ фармерки, чизмички со отвор кај прстите, црна чанта и големи ...

Read More »

Изглед на денот: фустанот со полка точки на Амал Клуни

Во лондонскиот суд Амал Клуни пристигна облечена во црн струкиран фустан со полка точки, и со должина до колената. 37-годишната адвокатка со причина е една од најфотографираните жени, особено кога станува збор за нејзиниот префинет стил. Фустанот со нагласени точки ...

Read More »

Изглед на денот: Емилија Кларк шармира во „Долче и Габана“

Британската глумица Емилија Кларк, позната од серијата „Игра на престолите“, за настапот во лондонското Кис радио одбра креација од колекцијата есен 2015 на Долче и Габана. Нејзиното присуство во радиото донесе сонце, кога насмејана глумицата пристигна облечена во небесно-сина креација ...

Read More »

Изглед на денот: Оливија Палермо во кожени комбинезонки

Оливија Палермо секогаш ги поместува границите на модните трендови. Јасно е, комбинезонките се во мода, но овие кои таа ги носи се чекор понапред од трендот. Можеби секому нема да му се допаднат, но ние би извикале „вау“. И да, ...

Read More »

Изглед на денот: Розовиот костум на Амал Клуни

Амал Клуни облечена во розов костум за деловен состанок покажува дека не секогаш розовото е синоним за Барбика. Розовата боја добива сериозна репутација кога е во прашање Амал Клуни. Ваков моден избор направи госпоѓа Клуни за деловен состанок во Лондон. ...

Read More »