Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Цветниот фустан на Линдзи Лохан

На Луј Витон забавата во Лондон, 28-годишната глумица го покажа својот шарм облечена во црн цветен мини фустан. Што велите за овој цветен фустан од „Блумарин“? Глумицата одамна не изгледала толку свежо, а тоа се должи на одличниот моден избор, ...

Read More »

Изглед на денот: Никол Ричи во „цветна градина“ стил

Не можевме да одолееме на фотографијата на која Никол Ричи изгледа толку свежо и пролетно, што го засакавме дури и трендот на виолетова/розова боја на коса. Ако се прашувате како се носи розовиот тренд на боја на коса, доволно е ...

Read More »

Изглед на денот: Сара Џесика Паркер во цветен фустан како одблесок на небо

50-годишната глумица изгледа најженствено до сега во сината впечатлива креација на Ели Сааб. На настанот кој ги славеше 150-те години од раѓањето на поетот Вилијам Батлер Јејтс, Сара Џесика Паркер блесна во „сирена“ издание. Изгледот во синиот фустан со блескав ...

Read More »

Изглед на денот: Дакота Џонсон во мини фустанче „Гучи“

Тантелата е во тренд оваа сезона, а кога фустанчето изгледа како вез задоволството е двојно. Една од ѕвездите на првиот ред на модната ревија на Гучи (Гучи Ресорт Шоу) беше и Дакота Џонсон. Младата глумица се појави во нежно мини ...

Read More »

Изглед на денот: Бијонсе во „Стела Џин“ колоритна комбинација

  Очигледно пејачката има свој нов омилен моден дизајнер. Станува збор за дизајнерката од Хаити со италијанско потекло, Стела Џин, препознатлива по колоритните креации и која благодарение на поп дивата молскавично се прочу низ светот. Трет пат во еден месец, ...

Read More »

Изглед на денот: Дајан Кругер и модниот момент на принцеза

Ако сакате да ја видите најубавата верзија на една пастелна пролет, тогаш погледнете во Дајан Кругер. Русокосата германска актерка Дајан Кругер пристигна на 68-то издание на Канскиот филмски фестивал за премиерата на филмот Sea of Trees облечена во највозбудливиот син ...

Read More »

Изглед на денот: Лупита Нионго во „Оскар дела Рента“

Некои жени навистина имаат многу стил.   На Канскиот филмски фестивал глумицата се појави во бел фустан од марката „оскар дела рента“ додавајќи нова димензија на свежиот пролетен изглед. Изгледот е заокружен со трендовски чевли во кафена боја и кафена ...

Read More »

Изглед на денот: Миранда Кер во розов Унгаро фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал блесна Миранда Кер облечена во розов фустан, креација на Емануел Унгаро. Топ моделот пристигна на Канскиот фестивал за да го промовира новиот сладолед на „Магнум“. На промоцијата, која беше во составот на фестивалот, ...

Read More »

Изглед на денот: Оливија Палермо во бајковит фустан

Поради нејзиниот исклучителен стил, Оливија Палермо е инспирација на илјадници жени. Нејзините модни комбинации секогаш зрачат со префинетост, а што и да облече изгледа прекрасно. Статусот на модна императорка Оливија Палермо го потврди на настанот „Њујорк сити балет спринг гала“ ...

Read More »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во „Версаче“ сирена фустан

За театралниот црвен проѕирен фустан со потпис на Версаче кој го носеше Џенифер Лопез на Мет-Гала долго ќе се зборува. Пејачката отсекогаш знаела како да ги нагласи своите најубави страни и да ја акцентира женственоста со изборот на креациите кои ...

Read More »