Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Брановитата фризура на Меган Маркл и синиот фустан во кој изгледа како да е бремена

Меган Маркл на настанот Military Charity Gala, во друштво на сопругот, принцот Хари, се појави во свежо модно издание – со брановита фризура во стилот на Златното време на Холивуд, од 1920 година. Во минималистчки и елегантен стил, облечена во син, ...

Read More »

Изглед на денот – Меган Маркл во сако наместо фустан

Војвотката од Сасекс, уште еднаш покажа смела модна комбинација. Вчера, Меган Маркл и принцот Хари псрисуствуваа на хуманитарниот настан посветен на децата од Боцвана и Лесото за да им се обезбеди едукација и здравствена заштита. Маркл за оваа пригода носеше ...

Read More »

Изглед на денот: Фустанот со риги на Амал Клуни

Амал Клуни и Џорџ Клуни се фотографирани на вечера со пријателите во ресторанот Гато Неро во италијанското гратче Чернобио. На вечерата, Амал била облечена во макси фустан со црно-бели риги, од колекцијата „Ресорт 18“ на брендот од Лос Анџелес, Мишел ...

Read More »

Изглед на денот: Високите тексас чизми на Џенифер Лопез

Популарната пејачка и глумица, Џенифер Лопез, ги изненади њујоркчани со секси изглед. Лопез на њујоршките улици се појави облечена во бела кошула во комбинација со тексас чизми на висока потпетица. Изгледот е надополнет со трендовски очила за сонце, црна кожена ...

Read More »

Изглед на денот: Меган Маркл во летен мантил

Војвотката на Сасекс воодушеви со различни модни комбинации во периодот после свадбата со принцот Хари, но оваа летна необична комбинација вреди да се погледне. Всушност, со овој избор Меган Маркл ја покажа експерименталната страна на кралската мода. Маркл и принцот ...

Read More »

Изглед на денот: Бела Хадид во екстравагантна модна комбинација

Бела Хадид е одговорна за лансирањето на повеќе модни трендови, но овојпат изгледа и повеќе од шик. Манекенката во Рим се појави облечена во ектраваганта бела модна комбинација. Деколтето паѓа во преден план, но и уште еден посебен детаљ – ...

Read More »

Изглед на денот: Белиот кошула-фустан на Меган Маркл

На коњските трки кои се организираат во Британија, познати како Royal Ascot, се појави и Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари. Дрес-кодот на овој настан е црно-белата гардероба, а од модните детаљи задолжителни се шапките. Овој традиционален настан ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни во ретро фустан од Валентино

Романтичен викенд на Сардинија поминаа славниот пар Амал и Џорџ Клуни. Минатиот викенд Амал и Џорџ Клуни го минаа во Порто Сан Паоло на италијанскиот остров Сардинија. Во текот на кусиот одмор, имаа романтична вечера во ресторанот Ил Портолано. За ...

Read More »

Изглед на денот: Блејк Лајвли во елегантна креација од Брендон Максвел

Само една недела по нејзиниот впечатлив настап на Мет гала, облечена во креација на Ателје Версаче, Блејк Лајвли повторно го освои вниманието, кога се појави на црвениот тепих, овојпат како поддршка на нејзиниот сопруг, Рајан Рејнолдс, на премиерата на неговиот ...

Read More »

Изглед на денот: Пенелоп Круз во црн, секси фустан со чипка

44-годишната глумица се појави на црвениот тепих на Канскиот филсмки фестивал на промоцијата на психолошкиот трилер на шпански јазик „Everybody Knows“. Вниманието го привлече со тесниот, свилен, црн фустан украсен со тантела. Додека на отворањето на фестивалот глумицата носеше црна ...

Read More »