Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Скарлет Јохансон во металик фустан од Ердем

На црвениот тепих на премиерата на филмот „Одмазници – Војна на бесконечноста“, глумицата Скарлет Јохансон го привлече вниманието појавувајќи се за првпат во друштво со своето ново момче, Колин Џост. Јохансон беше впечатлива и со модниот избор за оваа вечер ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни во цветна „Долче Габана“ сукња

Адвокатката Амал Клуни повторно воодушевува со модниот изглед кој го одбра за на работното место. Фотографирана е како изгегува од нејзиниот апартман во СоХо, Њујорк, облечена во пролетна сукња со флорален принт. Цветната сукња е од актуелната колекција на „Долче ...

Read More »

Изглед на денот: Ријана во кожен Версаче фустан

Пејачката Ријана се појави на „Фенти Бјути“ забавата во Милано, Италија, облечена во тесен, кожен фустан. Фустанот е од колекцијата на Версаче за сезоната есен/зима 2018. Изгледот е надополнет со впечатлив Версаче ремен и сандали од пролетната колекција на Том ...

Read More »

Изглед на денот: Хеиди Клум во предимензиониран дуксер од Adidas

И на 44 годишна возраст, топ моделот Хеиди Клум има завидна фигура, а стилот – е друга приказна. На улиците во Лос Анџелес, калифорнија, Клум е фотографирана во друштво на децата, облечена во „кежуал“ стил – предимензиониран дуксер од Адидас ...

Read More »

IHEARTRADIO MUSIC AWARDS, изглед на денот: Хејли Болдвин во стреч комбинезонки

Супермоделот Хејли Болдвин го собра вниманието на црвениот тепих на годинешното доделување на наградите IHeartradio Music Awards. Убавицата беше облечена во тесен комбинезон во светликава-сребрена нијанса, со екстремно длабоко деколте. Креацијата е на Зухаир Мурад. Изгледот е заокружен со соодветни ...

Read More »

Изглед на денот: Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл

Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл за време на нејзиното патување во Бирмингем доби многу внимание. Она што ја направи толку посебна оваа модната комбинација беше палтото од J Crew. На 8ми март, Маркл и принцот Хари пристигнаа во Бирмингем ...

Read More »

Изглед на денот: Костумот со машки крој на Меланија Трамп

Меланија Трамп одржа говор на Самитот посветен на борбата против зависности од дроги, кој во Вашинготн беше организиран од Белата куќа. Првата дама на САД не дозволи нејзината облека да ја засени важната тема на разговор, па за оваа пригода ...

Read More »

Изглед на денот: Софија Вергара со цветен фустан од Моник Лулиер

На хуманитарниот настан одржан во Холивуд, глумицата Софија Вергара носеше црн цветен фустан со цветови во нежни бои, а изгледот беше надополнет со спектакуларни обетки. Фустанот со макси должина и без раменици ја следеше убавата силуета на глумицата. Станува збор ...

Read More »

Изглед на денот: Анџелина Џоли во црн, тесен „Ралф&Русо“ фустан

Анџелина Џоли секогаш знае како да остави впечаток на црвениот килим, па ништо поинаку не беше ни на црвениот тепих на наградите 2018 BAFTA, настан одржан во Лондон. Глумицата ја покажа својата вита фигура облечена во црн кадифен фустан од ...

Read More »

„Кежуал“ изглед на денот: Емили Ратајковски во фенси модна комбинација

Додека е актуелна со фотосесијата и видеото за рекламната кампања на Дона Каран Њујорк, каде позира во долна облека, Емили Ратајковски го привлече вниманието и на њујоршките улици шетајќи во друштво со, за јавноста, непознат маж. 26-годишниот модел и глумица ...

Read More »