Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Црвеното „Келвин Клајн“ палто на Меланија Трамп

Денот на вљубените првата дама на САД го помина во организацијата Children’s Inn at NIH, во која заболените деца и нивните семејства учествуваат во истржување на различни болести под надзор на Националниот здравствен институт. За оваа пригода таа носеше црвено ...

Read More »

Изглед на денот: Свилениот мантил на Ешли Греам

„Плус сајз“ моделот Ешли Греам во моментот е „најжешката девојка“. Не само што блесна во рекламната кампања „Костими за капење за сите“ позирајќи заедно со нејзината мајка, туку и поради позитивните реакции кои ги предизвика позирајќи за престижносто списание Спортс ...

Read More »

Изглед на денот: Жолтото „Ралф Лорен“ палто на Меланија Трамп

За посетата на Охајо кадешто го придружуваше сопругот, првата дама на САД се одлучи за жолто-кафена модна комбинација. Впечатливото жолто палто кое го носеше Меланија Трамп, во комбинација со жолта ролка, е од марката Ралф Лорен, додека кожената сукња е ...

Read More »

Изглед на денот: Моника Белучи во црн фустан од Долче и Габана

Моника Белучи повторно се покажа во најдобра форма на премиерата на „Млечниот пат“ која се одржа во Лос Анџелес во средата (31-ви јануари). Италијанската актерка беше облечена во црн фустан со набори, од Долче и Габана, со сирена крој и ...

Read More »

Изглед на денот: Кралицата Летиција во фустан со цветен принт од Zara

За разлика од други претставници на кралските семејства во Европа, шпанската кралица Летиција се сретна со претставници на медициснки организации во палатата во Мадрид, облечена во цветен фустан од популарната шпанска модна марка Zara. Модната марка Зара спаѓа во категоријата на ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни во ретро мини фустан од Версаче

Амал Клуни на забавата посветена на Џани Версаче која неодамна се одржа во Лос Анџелес, носеше мини фустан во ретро стил од Версаче. Сребрениот фустан ја истакна нејзината фигура само четири месеци по породувањето. Убавата адвокатка фустанот го комбинираше со ...

Read More »

Изглед на денот: Џиџи Хадид во карирани панталони од есенската колекција на Х&М

На модните писти навикнавме да ја гледаме во скапи дизајнерски парчиња, но популарната манекенка во секојдневието знае да облече модно парче одбрано од продавниците на хај-стрит брендовите кое всушност има многу пристапна цена. На париските улици за време на модната ...

Read More »

Изглед на денот: Хали Бери во комбинезонки од Зухаир Мурад

51-годишната глумица уште еднаш покажа дека и над 50-тите години може да се изгледа како сирена. Облечена во креација од Зухаир Мурад, глумицата пристигна на црвениот тепих за премиерата на нејзиниот најнов филм во кој глуми, насловен Kings. Премиерата на ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни во зелен фустан од Стела Мекартни

Амал Клуни совршено го носеше фустанот од летната колекција на Стела Мекартни. Завчера вечер, популарната двојка е фотографирана во друштво на пријателите во барот Харис во Чернобио, Италија. Амал повторно го покажа својот беспрекорен стил, облечена во зелен фустан од ...

Read More »

Изглед на денот: Меланија Трамп во свилен фустан од Моник Лулиер

Првата дама на САД Меланија Трамп, 47, се појави во театарот Форд во Вашингтон облечена во свилен долг фустан во бледо-розова боја, од актуелната колекција на Моник Лулиер. Фустанот чини 2.595 долари. Наборите околу струкот ја истакнуваат манекенската фигура на Меланија. ...

Read More »