Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Сините комбинезонки на Џенифер Лопез

Џенифер Лопез, 47, два пати го прослави својот роденден. Втората прослава се случи во Лас Вегас, а меѓу гостите беа и Френч Монтана и Кристијано Роналдо. За ваквата пригода Лопез носеше син необичен комбинезон со светки, со една долга и ...

Read More »

Изглед на денот: Моника Белучи во црн свилен фустан

Италијанската глумица Моника Белучи, 51, уште еднаш го покажа својот сексапил кога се појави на црвениот тепих на премиерата на Ла Травијата, во режија на Софија Копола, во Римската Опера.  Белучи носеше елегантен црн свилен фустан со раскошно деколте, а ...

Read More »

Изглед на денот: Адријана Лима во свилен „Прада“ фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, на премиерата на шпанскиот филм Џулиета во режија на Педро Алмодовар, погледите ги собра 34-годишниот модел на Викторија сикрет, Андријана Лима. Пред бројните фото-објективи, Лима позираше во макси свилен фустан од Прада. Белиот ...

Read More »

Изглед на денот: Црниот фустан на Кејт Аптон

Сексапилната Кејт Аптон, модел и глумица, се појави на афтер-парти забавата на списанието Венити фер, организирана веднаш по доделувањето на Оскарите, облечена во црн тесен фустан со многу нагласено деколте, креација на Викторија Бекам. Впечатливите огромни обетки и двата прстени ...

Read More »

Изглед на денот: Блејк Лавли во Мајкл Корс на ревијата на Корс

На модната недела во Њујорк, на ревијата на американскиот дизајнер Мајкл Корс, глумицата се појави во креација од есенската колекција на креаторот – беж фустан и палто. Со дискретна, нежна розова шминка, Лавли изгледот го заокружи со чевли од колекцијата ...

Read More »

Изглед на денот: Миранда Кер во ултрамини фустан

Топ моделот Миранда Кер очигледно свесна за совршеното тело ја „украде“ вечерта на прославата на Ворнер Мјузик Груп на 58-то издание на Греми. Со фустан со деколте во стилот на 90-те години, кое ги нагласува разголените раменици, ултрамини и тесен ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни во балерина фустан

На премиерата на  Hail, Caesar ! која се одржа во Реџенси театарот во Холивуд, Амал Клуни се појави на црвениот тепих во креација на Џамбатиста Вали. Белиот мини балерина фустан со цветни апликации беше искомбиниран со сребрени салонки на умерено ...

Read More »

Изглед на денот: Розовиот тесен фустан на Софија Вергара

На годинешното издание на Screen Actors Guild Awards кое се одржа во Лос Анѓелес, глумицата Софија Вергара го „украде“ вниманието на црвениот тепих појавувајќи се во тесен розов фустан, креација на Вера Ванг. Со разголени раменици, женствено деколте и тесен ...

Read More »

Изглед на денот: Црниот тесен фустан на Моника Белучи

Моника Белучи за време на модната недела во Париз по вторпат позира во стреч издание. Како гостинка на годишната Сидакшн вечера која собира средства за борбата против сидата, 51 годишната глумица се појави во црн тесен фустан со геометрички принт ...

Read More »

Изглед на денот: Никол Кидман во цветен фустан Луј Витон

Оскаровката Никол Кидман облечена во фустан со потпис на Луј Витон беше ѕвездата на балот на УНИЦЕФ кој се одржа во хотелот „Четири сезони” во Беверли Хилс. Со нежна шминка на лицето кое блеска, нежни сандали на нозете, облечена во сексапилна ...

Read More »