Tag Archives: изглед на денот

Изглед на денот: Амал Клуни во „Валентино“

Мини Валентино фустан во комбинација со трендовски кратки чизмички со реси и розова кожена јакна – Амал Клуни изгледа како симната од модна писта на лондонската улица. Фустанот е од колекцијата Валентино за пролет/лето 2014 година, и чини 14.900 долари, ...

Read More »

Изглед на денот: Џејн Фонда во цветна креација на Валентино

На премиерата на Youth во Лос Анџелес, Џејн Фонда беше ѕвездата на црвениот тепих. Нејзиниот стилски триумф не не изненадува, глумицата со децении секогаш го освојувала вниманието на црвениот тепих, каде и да се појави. Фустанот е од колекцијата на ...

Read More »

Изглед на денот: Џенифер Лоренс во свилен, чипкаст Ралф Лорен фустан

  Минатата недела на лондонската премиера на нејзиниот нов филм блескаше во волшебен лилаков фустан од Диор, a и сега изгледа повторно фантастично во фустанот со потпис на Ралф Лорен. На мадридскиот црвен тепих глумицата се појави во црн свилен ...

Read More »

Изглед на денот: Деми Мур во Зак Позен, ѕвезда на црвениот тепих

Би рекле ли дека таа има полни 52 години? На доделувањето на Вог модните награди кое се одржа во понеделникот во Лос Анџелес глумицата ги засени сите кога се појави на црвениот тепих облечена во црна креација на Зак Позен. ...

Read More »

Изглед на денот:Сандра Булок ја враќа модата од 80-те години

На емисијата The Tonight Show With Jimmy Fallon, глумицата се појави во фустан кој потстетува на оние кои беа модерни кон крајот на 80-те години, без деколте и без ракави. Трендот на ваквите фустани се врати во 2013 и 2014 година. ...

Read More »

Изглед на денот: Шарлиз Терон во металик фустан

Холивудската глумица покажа дека за да се изгледа секси не мора да се покажуваат голи делови од телото. На новинарската конференија во Хонг Конг, убавата 40-годишна глумица блесна во тесен металик мини фустан кој ја нагласува нејзината беспрекорна фигура. Изгеда ...

Read More »

Изглед на денот: Кејт Мидлтон во креација на Џени Пекам

Црвените ќилими знаат да бидат многу гламурни, а таков беше и оној поставен за премиерата на филмот Spectre. Сепак, Кејт Мидлтон повторно го „украде“ вниманието. Познато е дека Мидлтон ги сака креациите на Џени Пекам, и уште еднаш може да ...

Read More »

Изглед на денот: Кејт Мидлтон во чипкаст фустан Долче и Габана

Моника Белучи можевме да ја замислиме во ваков фустан, ама Кејт Мидлтон? И тоа е можно. На средбата со кинескиот претседател и неговата сопруга, Кејт Мидлтон се појави во совршено издание, носејќи чипкаст фустан од Долче и Габана. Фустанот е ...

Read More »

Изгед на денот: Лежерниот стил на Џенифер Лопез

Имавте идеја дека Џенифер Лопез носи очила? На премиерата на филмот Rock The Kasbah Џенифер Лопез се појави во кежуал издание со мачкасти очила. Црна светкава блуза со ролка која го открива рамниот стомак, тесни црни панталони и „оверсајз“ капутче. Симпатичен ...

Read More »

Изглед на денот: Гвинет Палтроу во елегантен бел костум

Кога станува збор за модата, Гвинет Палтроу е вистинска камелеон – еднаш ќе ја видиме во француски шик стил, друг пат во класичен американски стил. Но, што и да одбере изгледа многу елегантно. На забавата на Вараети еве ја во ...

Read More »