Тег архиви: изглед

7 причини зашто Diamond of Skopje е одлична инвестиција

За повеќето луѓе купувањето на стан претставува една од најзначајните животни одлуки, пред се поради тоа што во најголемиот број случаи претставува долгорочна инвестиција. Како и секој друга инвестиција, купувањето на стан не е без ризик. Затоа, пред да донесете ...

Повеќе »

Меган Маркл воодушеви со едноставниот моден избор и предимензионираните обетки

На кралската турнеја во Африка, Меган Маркл покажа повеќе инпиративни модни изгледи. На средбата со жените претприемачи во Кејп Таун, војвотката од Сасекс се одличи за црн комбинезон од „Еверлан“ во комбинација со чевли на висока потпетица од Маноло Бланик ...

Повеќе »

Зелениот моден избор на Амал Клуни, супер освежување за есен

Убавината на изгледот на Амал Клуни е во едноставноста. Кога моделите се класични, а деталите се минимизираат, смел избор на боја нема да ја наруши елеганцијата. А овојпат, госпоѓа Клуни се одлучи за нијанса која традиционално се поврзува со есенската ...

Повеќе »

Изглед на денот: Емили Ратајковски во панталони од MANGO

Популарната убавица и глумица Емили Ратајковски е фотографирана на њујоршките улици во „кежуал“ модна комбинација – панталоните се од новата колекција на Манго! Еве уште еден фото-доказ дека познатите личности ги сакаат модните парчиња од Манго. Вообичаено за Емили, секси ...

Повеќе »

Исклучителен матурски изглед со ARISTOTELI BITSIANI

Како и секоја пролетна сезона, Fashion Group изработи нов водич за матуранти со кој ги предлага најновите трендови и парчиња од брендот Aristoteli Bitsiani. Специјалниот едиторијал е фотографиран во прекрасниот објект на Македонска Филхармонија, сликан од објективот на Ани и ...

Повеќе »

Карирано и елегантно – Еве како се носи…

Сивите дискретно карирани сакоа и панталони се одличен избор оваа есен за деловната атмосфера. Неколку идеи како да се носи овој тренд на есента ни покажа моделот Кендис Свонепул во фотосесијата за октомвриското издание на списанието „Ел“. Позирајќи во модни ...

Повеќе »

Топ есенски изглед: Дотерани во МАНГО од главата до стапалата

Полека се подготвуваме за трендовите кои се пред нас во претстојната сезона, а еден од водечките трендови се карираните костуми и чизмите-чорапи. Следејќи ги есенските колекции на популарните модни марки, дефинитивно го фаворизираме карираниот костум од Манго кој одлично се ...

Повеќе »

Копирајте го модниот изглед на Шарлиз Терон

Модниот избор на Шарлиз Терон за дневна прошетка во топлиот ден беше – тексас кошула со карнерче, секси мини сукња и чизмички со висина до глуждовите на умерено висока потпетица. И навистина изгледа прекрасно! Модната комбинација ја истакнува грацилната, витка ...

Повеќе »

„Украдете“ го изгледот на Сара Џесика Паркер

Памучна кошула, плисирана сукња со миди должина и сандали сосема отворени на висока потпетица и со ремче околу зглобовите. Правилно одбраните модни додатоци се добредојдени – сламена чанта и „Реј-бан“ очила за сонце со „заматени“ стакла. Глумицата неодамна се појави ...

Повеќе »

5 трендовски парчиња што може да ги направиме сами

Вљубени сте во пом-пом сандалите на луксузната модна марка Aquazzura? И ние, но тие чинат околу 800 евра. Со малку вештина, можеме слични сандали да направиме сами. А можеме и да ја „симнеме“ креацијата на Марк Џејкобс, па од старата тексас ...

Повеќе »