Тег архиви: јога

Брет Пит има нова девојка, не е убава како Џоли и Анистон, ама има исцелителски моќи

Откако се разведе од првата сопруга, глумицата Џенифер Анистон во 2005 година, а потоа и од втората сопруга, глумицата Анџелина Џоли, во 2016 година, Брет Пит изгледа конечно најде нова девојка. Новата девојка на Пит е спиритуален гуру, Американска е, ...

Повеќе »

Ешли Грем е горда на своето тело во бременоста, позира за марката на Емили Ратајковски

Популарната „плус сајз“ моделка Ешли Грем го сакаше своето тело и пред бременоста, а откако е бремена – не престанува да постира фотографии на Инстаграм промовирајќи колку е убаво телото кога жената во себе носи нов живот. Нејзините 9,1 милиони ...

Повеќе »

Најнов хит за релаксација и вежбање – Џин тоник јога

Ви звучи будалесто? Јога ама со помош на чашка до две од алкохолниот коктел џин тоник. Тоа е најновиот хит за релаксација (и вежбање) во светот. Џин-тоникот е најбаран пијалак за 2018 година, а веројатно и во иднина. После лансирањето ...

Повеќе »

Бидете дел од најмасовниот Јога час на 21 јуни  

    По повод Меѓународниот ден на јогата, Индиската амбасада од Софија, во соработка со македонските јога друштва и школи, ги покануваат сите на најмасовниот Јога час, кој ќе се одржи на 21 јуни, во 19 часот на платото пред ...

Повеќе »

Со петте Тибетанци до совршена форма

Петте Тибетанци се познати вежби кои тибетанските свештеници секое утро ги изведуваат повеќе од 2500 години, а во Европа пристигнаа преку книгата на Питер Келдер „Древната тајна на фонтаната на младоста“. Станува збор за вежби од тибетанската јога кои значително ...

Повеќе »

Внатрешноста на воинот: Машката страна на јогата

Кога луѓето мислат на машки јога- практиканти, ретко ги замислуваат како овие кои се вклучени во Календарот јога мажи за 2015 година. Тоа е така бидејќи првата асоцијација за мажите кои вежбаат јога најчесто се поврзува со егзотичните учители со ...

Повеќе »

Фитнес режимот на Џенифер Анистон

Позната е по својата топ форма, а многумина се воодушевуваат на нејзините мускулести раце. Љубопитството на фановите на Џенифер Анистон за тоа како ја одржува својата фигура го задоволи нејзината долгогодишна фитнес тренер Менди Индберг. Во новото издание на списанието ...

Повеќе »

Најнови јога трендови

Постојат многу варијанти, многу „нијанси“, многу интерпретации на јогата. И како што е случај со сите успешни практики, така и јогата има свои нови трендови. Нови трендови, нови идеи, нов начин да се подобри состојбата на телото и на духот ...

Повеќе »