Тег архиви: JOHNNIE WALKER® GINGER

Топ коктел на неделата: JOHNNIE WALKER® GINGER

Продолжено уживање со зачинет и освежувачки вкус, совршено за долги опуштени седенки со пријателите или семејството. JOHNNIE WALKER® GINGER е пијалок сервиран во висока чаша исполнета со мраз, цеден лајм и сода пијалок со вкус на ѓумбир. Декорирано со тенко ...

Повеќе »