Tag Archives: јорган колач

Јорган колач – брз, лесен неодолив

Состојки: 5 јајца 180 г шеќер малку ванила во прав, екстракт или ванилин шеќер 125 мл масло 300 г брашно 1 пакување прашок за печиво 100 г мелени ореви или лешници 1 полна лажица какао За кремот 400 г посно ...

Read More »