Тег архиви: јули

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата Девица и Бик

Оваа недела планетата на љубовта го напушта знакот Лав за да влезе во Девица. Почнува преубав сентиментален период за сите земјени знаци, но не и за Рибите, Стрелците и Близнаците. А вие, во кој знак сте родени? Прочитајте го неделниот ...

Повеќе »

Креативно и забавно: Што ќе правиме во „Киндер Парк“ од 15-ти до 29-ти јули

Што ќе правиме во жешките денови во детскиот рај наречен „Киндер Парк“. Освен што ќе уживаме во ладовинката, еве како ќе бидат анимирани креативно вашите деца: 25.07.2016 – ЖИВОТИНСКИ СВЕТ 26.07.2016 – ГОТВИМЕ ЗАЕДНО    27.07.2016 – ИЗРАБОТКА НА ЧЕСТИТКИ ...

Повеќе »