Тег архиви: кадора

Француски дантел поскап од злато, погледнете го овој фустан од КАДОРА

Кадора овој пат реши да нѐ едуцира и да нѐ однесе наназад во историјата на францустиот дантел. Францускиот дантел е творештво на луксуз во тоа време поскап од злато и бил направен по желба на кралевите, поточно по желба ма Марија Антоанета. ...

Повеќе »

Добро утро Кадора (ВИДЕО)

Ќе беше жално една ваква приказна со традиција од 25 години да не доживееше повторно светло утро. Ретко кое дете во денешницата се одлучува да го наследи занаетот, талентот на својот родител, но ова не е случајот со Никита Алексовска ...

Повеќе »

Лебедот од Кадора: Овој прекрасен фустан може да биде ваш со попуст од 50 отсто

Пердувите ѝ служат на модата уште од најстарите времиња, но интересот за нив станува сѐ поголем. 2018-та година е година на птицата и перјата, велат дизајнерите. Од едноставно обликување кон цели здолништа надолу, или пак, како детали на рацете и на деколтето, креациите се ...

Повеќе »

Кожен фустан од Кадора кој остава без здив

Не треба многу зборови за да се претстави овој модел кој Кадора ни го претставува денес.   Кожениот фустан е наш предлог за денес кој не заборавајте, можете да го имате со 50% попуст кој треа цел месец ноември. Mодното ...

Повеќе »

Колекција на сензулани невестински фустани од КАДОРА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кадора реши повторно да ни приреди изненадување со колекција сензулани невестински фустани, и најавува промотивни цени за сите венчаници и 20% попуст на нарачки. За сите невести кои сеуште не го одбрале фустанот на својот живот ја имаат оваа можност ...

Повеќе »

До 50 отсто намалувања, месец на попусти во Кадора!

Кадора највува месец на попусти, имате цел месец да ја искористите можноста да купите Кадора уникатно парче по намалена цена се до 50%. Време е за освежување во вашиот гардеробер – искористете го големиот ексклузивен сезонски попуст во модниот бренд ...

Повеќе »

После цветот, жената е најбожанствена креација (Погледнете го овој црвен фустан од Кадора)

Убавината, миризбата, шармот,новиот почеток, романтиката, се оние карактеристики кои ја поврзуваат жената со цветовите. Нашата цел на постоење не се светските трендови, не е модата која бледее како што знаеше да каже големата Коко Шанел. Стилот е тој кој останува ...

Повеќе »

Црвено, безвременска елеганција: Погледнете го овој макси црвен фустан од Кадора

Црвената боја е синоним за извонредност, таа е онаа боја која што веднаш ни паѓа в очи и не можеме да ја избришеме од ум. Таа е атрактивна и фасцинантна боја, која понекогаш нè изненадува како незаборавна шлаканица.   Дури ...

Повеќе »

Заводлива чипка од Кадора

Чипка е деликатна ткаенина изработена од предиво или конец во отворен шаблон, изработен од машина или со рака. Првично биле користени ленени, свилени, златни или сребрени нишки. Сега, чипка често се прави со памучна нишка, иако ленени и свилени теми ...

Повеќе »

Ставете малку сенф, ве молам!-препорачува Кадора (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дефинитивно најжешката боја за оваа сезона е најтемната нијанса на жолтата боја- велат дизајнерките од Студио Кадора. Убедливо ја руши и засенува милеумската розе. Жолтата е безгрижна, храбра, помлада сестра на милеумската розе која живее за спонтаност и се стреми да ...

Повеќе »