Тег архиви: каја гербер

Каја Гербер е лице во пролетната кампања на Џими Чу

Каја Гербер продолжува да се искачува кон врвот на модните скалила. Новиот договор е со популарниот дизајнер на чевли, Џими Чу. Во кампањата за пролет/лето, ќерката на Синди Крафорд ги претставува новите модни парчиња од колекцијата. Фотосесијата е реализирана во ...

Повеќе »

Каја Гербер е ѕвезда на новата козметичка кампања на Ив Сен Лоран

Rouge Volupte Rock’n Shine е насловот на новата козметичка кампања на луксузната марка Ив Сен Лоран во која главната улога ја има ќерката на Синди Крафорд, актуелниот супермодел Каја Гербер. Кампањата е насочена кон промоција на новите кармини. Меѓу нив акцентот ...

Повеќе »

Каја Гербер и Пит Девидсон во љубовна романса

Топ моделот флертува со поранешното момче на поп ѕвездата, фотографирани се во Њујорк како се бакнуваат. Ќерката на Синди Крафор, Каја Гербер, е „уловена“ во друштво на комичарот од Saturday Night Life (поранешен дечко на Аријана Гранде) на една улица во Њујорк. ...

Повеќе »

Моделот Каја Гербер во сако од MANGO (достапно во продажба)

Моделот Каја Гербер (17) е фотографирана на њујоршките улици во „кежаул“ модно издание. Веќе популарната ќерка на Синди Крафорд, која неодамна стана лице на престижната модна куќа Ив Сен Лоран, за козметичката летна колекција, деновиве беше фотографирана во Њујорк во ...

Повеќе »

Кејт Мос и Каја Гербер во новата кампања на Стела Мекартни

Стела Мекартни обедини два топ модела од различни генерации во новата кампања за колекцијата пролет/лето 2019. Супермоделот Кејт Мос и ќерката на Синди Крафор, Каја Гербер, позираат пред објективот на Џони Дафорт. Со тема круг, кампањата се фокусира на фустаните ...

Повеќе »

Поглед на колекцијата од соработката на Каја Гербер и Карл Лагерфелд

Каја Гербер, ќерката на супермоделот од 90те години, Синди Крафорд, соработуваше со прочуениот дизајнер Карл Лагерфелд, а резултатот е ексклузивна есенска капсулна колекција. 16-годишната Гербер работеше на линијата за облека, модни додатоци и накит заедно со дизајнерот. Колекцијата ќе биде ...

Повеќе »

Каја Гербер – главна ѕвезда во рекламната кампања на Карл Лагерфелд

Ќерката на супермоделот од 90-те години Синди Крафорд, Каја Гербер, високо се пробива во модниот свет, а доказ за успешноста е новата рекламна кампања овојпат за Карл Лагерфелд. Кампањата е снимена во студиото на Лагерфелд во Париз. Каја ја претставува ...

Повеќе »

Каја Гербер и Синди Крафорд заедно во новата кампања на OMEGA

Марката за часовници OMEGA лансираше интересна кампања за колекцијата лето 2018, ангажирајќи ги мајката и ќерката модели, Синди Крафорд и Каја Гербер.   Кампањата е фокусирана на Денот на мајките. Супермоделот и нејзината ќерка позираат пред објективот на Питер Линберг, ...

Повеќе »

Пролетна свежина: Daisy Love, нов женски парфем од Марк Џејкобс

Марк Џејкобс лансираше нов женски парфем со свежи пролетни ноти, насловен Daisy Love. За рекламната кампања, како заштитно лице за Џејкобс повторно се враќа Каја Гербер (ќерката на Синди Крафорд). Кампањата е фотографирана од Аласдаир Меклелан. Новиот парфем на Џејкобс се ...

Повеќе »