Тег архиви: кајли џенер

Кајли Џенер и Травис Скот прават „пауза“ во врската

На свадбата на Хејли Болдвин и Џастин Бибер, меѓу гостите беше и Кајли Џенер, но дојде сама, со ќеркичката Сторми. Според гласините, Кајли и нејзиното момче, раперот Травис Скот, одлучиле да се одморат од врската и за сега и двајцата ...

Повеќе »

14-месечната ќерка на Кајли Џенер доби чанта поскапа од луксузен автомобил

Кајли Џенер на необичен начин ја покажа својата љубов кон ќеркаси, Сторми – подарувајќи и модерна розова Биркин чанта од луксузната марка „Hermes“. Во нејзиниот последен Инстаграм пост, Џенер и Сторми позираат заедно покажувајќи ја чантата која вреди колку еден ...

Повеќе »

Ова ќе биде најпопуларниот костим за капење за пролет/лето 2019

Откако повеќе влијателни модни списанија ја најавија зеленета боја, во неон нијанса, како доминантна за сезоната пролет/лето 2019, Кајли Џенер, во друштво на нејзината најдобра пријателка Џордин Вудс, и малата Сторми веќе позираа во најтрендовскиот костим за капење за сезоната ...

Повеќе »

Кајли Џенер во модна комбинација од вкупно 65 долари

Познато е дека гардероберите на женските претставници на семејствата Кардашијан – Џенер „крцкаат“ од скапа облека, но се случува да облечат и модни парчиња од популарните „хај стрит“ брендови и да го привлечат вниманието на девојките ширум светот. Така, Кајли ...

Повеќе »

Кајли Џенер и Меган Маркл во ист сако-фустан

Во модниот свет на славните секој сака да изгледа различно, но некогаш работите не можат да се предвидат. Кајли Џенер и Меган Маркл се фотографирани во ист модел на сако-фустан, но сепак, и двете ова бело фустанче го носеа на ...

Повеќе »

Кајли Џенер со новата боја на коса ги воодушеви фановите

Кајли Џенер сака да експериментира со косата, па така се појави на социјалните мрежи во потполно ново издание, и ги изненади своите фанови. Од црна коса преку руса, Кајли сега одбра сосема поинаква нијанса. Кајли Џенер неодамна ја обои својата ...

Повеќе »

Кајли Џенер и Тревис Скот купуваат куќа на Беверли Хилс: 7 спални, 10 купатила

Кајли Џенер и Тревис Скот, со ќеркичката Сторми, купуваат куќа на Беверли Хилс. Станува збор за модерна вила од 12 милиони евра. Кајли Џенер и раперот Тревис Скот ја купија нивната прва куќа и почнаа да живеат заедно. Мало апартманче ...

Повеќе »

Кајли Џенер ја доби првата насловна страница на Вог

Се што можат да направат Ким Кардашијан и Кендал Џенер, Калји Џенер тоа го може уште подобро. После неколку години на популарност, со своите 113 милиони следбеници на Инстаграм, и лансирање на козметичка индустрија, на Кајли и е дадена првата ...

Повеќе »

Кајли Џенер го прослави 21-от роденден и првата милјарда долари

Има само 21 година? Се прашуваат многумина кога ќе чујат дека реалити ѕвездата Кајли Џенер го прослави својот 21-ви роденден. Кајли го прослави роденденот заедно со своите сестри и со мајката, а прославата ја овековечија со фотографии кои ги постираа ...

Повеќе »

Кајли Џенер ги покажа облините во тесна комбинација од Александер Ванг

Само четири месеци по породувањето, моделот Кајли Џенер изгледа во беспрекорна форма. За вечера со пријателите во Лос Анџелес, 20-годишната реалити ѕвезда одбра модна комбинација која привлекува внимание – сиви хелански од Александер Ванг, тесна куса маичка со нагласено деколте ...

Повеќе »