Тег архиви: календар 2015

Внатрешноста на воинот: Машката страна на јогата

Кога луѓето мислат на машки јога- практиканти, ретко ги замислуваат како овие кои се вклучени во Календарот јога мажи за 2015 година. Тоа е така бидејќи првата асоцијација за мажите кои вежбаат јога најчесто се поврзува со егзотичните учители со ...

Повеќе »

Сензационален календар на Кели Брук за 2015 година

Долна облека, високи потпетици и еротичност – тоа го прави новиот календар на Кели Брук инстант -хит. Како една од најпосакуваните модели во Европа, Кели Брук си ја зацврсти репутацијата на секс-симбол по појавувањето на овие неверојатно еротични фотографии пред ...

Повеќе »