Тег архиви: календар

Супермоделите на едно место: Погледнете го календарот на Карин Ројтфелд

Најбараните супермодели се собраа на едно место за да позираат за Календарот за Харперс Базар организиран од популарната уредничка, поранешна уредничка на Вог Франција, а сега на Харперс Базар, Карин Ројтфелд. Фотографка е Бријана Капоци пред чиј објектив позираат Ирина ...

Повеќе »

Новиот календар Пирели 2019 раскажува приказна за четири жени

Календарот Пирели со нетрпение се очекува, а овојпат тој раксажува приказни и соништа на 4 жени. За фотографиите на келендарот е задолжен фотографот Алберт Вотсон. Календарот зборува за соништата на 4 жени – американската балерина Мисти Копеленд, фрнцускиот супермодел и ...

Повеќе »

Календарот „Пирели“ годинава посветен на црната боја на кожата

Задолжен за фотографија за годинешниот прочуен календар Пирели е Тим Волкер, а пред неговиот фотообјектив позираа ѕвезди со црна боја на кожата, претставувајќи поинаква верзија на приказната за Алиса во земјата на чудата. Календарот „Пирели“ овојпат ја слави различноста од ...

Повеќе »

Календарот на LOVE ги слави облините со Ешли Грахам (ВИДЕО)

Моделите продолжуваат да позираат ден по ден за популарниот календар на списанието LOVE. 26-от ден е посветен на славењето на женските облини. „Плус сајз“ моделот Ешли Грахам во стилот на Џесика Рабит од филмот „Кој го намести Роџер Рабит?“позира во црно-белото ...

Повеќе »

Џиџи Хадид позира во видеото за календарот Love (ВИДЕО)

Списанието Love продолжи со видеата во кои позираат познати модели за календарот, а овојпат едноминутното видео е посветено на Џиџи Хадид која позира облечена во розово бикини од Ажент провокатор. Нејзината помлада сестра, Бела Хадид, се појави во првото видео ...

Повеќе »

Секси стриптиз на Алесандра Амброзио за календарот LOVE (ВИДЕО)

Како се приближува Новата година, нештата се загреваат – за календарот LOVE за денот 19 позираше ангелот на Викторија сикрет Алесандра Амброзио. Краткиот филм е во режија на Фил Поинтер, а бразилската убавица изведува стриптиз кој го гледаме преку прозорецот. 1-минутното ...

Повеќе »

Сара Сампајо е суперсекси за календарот LOVE (ВИДЕО)

Сара Сампајо позира за календарот на списанието LOVE покажувајќи ја целата сексапилност која остава без здив. Ангелот на Викторија сикрет позира со гигантски балони носејќи ни ја празничната еуфорија. Инаку, Сара го претставува 13-от ден од календарот. Погледнете го видеото ...

Повеќе »

Бела Хадид не инспирира да вежбаме

За календарот на „Лав“ годинава позира топ моделот Бела Хадид облечена во фитнес облека инспирирана од стилот на 80-те години. 20-годишната убавица изгледа толку секси и во совршена форма што нема сомнеж дека овој календар ќе ги поттикне младите девојки ...

Повеќе »

Емотивни фотографии на календарот Пирели (ВИДЕО)

Календарот Пирели за 2017 година е полн со ѕвезди, поточно со холивудски врвни глумици. За фотографијата е задолжен Питер Линберг, а ѕвездите се фотографирани во црно бели портрети. Глумиците изгледаат извноредно и многу природно на емотивните фотографии. Зад сцената, Никол ...

Повеќе »

Француските пожарникари се многу секси

Францускиот моден фотограф Фред Гурдон ги расоблече до појас француските пожарникари за да направи необичен календар. Пожарникарите ги покажуваат своите мускулести тела, а календарот е веќе вистински хит за кој се чека на ред. Средствата од продадените календари ќе бидат ...

Повеќе »