Тег архиви: кампања

61-годишна манекенка е доказ дека модата не знае за граници

Џасмин Роси е името на 61-годишната уметница и поранешен модел која се расоблече во костим за капење за потребите на модната марка Дреслин. Коментарите за оваа кампања и изгледот на Роси се фантастични, а нејзините фотографии охрабрија бројни врснички ширум ...

Повеќе »

Мора да се види новата кампања на Александар Меквин, извлечена како од сон

Кампањата на луксузната модна марка Александар Меквин за колекцијата за пролет/лето 2017 е снимена во северозападна Африка. Моделот Викторија Черети позира пред позадина од песочни дуни пред фото-објективот на Џејми Хауксворд. Черети е облечена во романтични фустани од тантела и ...

Повеќе »

Колоритна и весела кампања на Долче и Габана за пролет 2017

Во духот на претходните кампањи во последниве две години, Долче и Габана ја претставија пролетната колекција преку фотографии на кои гледаме изобилство од бои и радост, мноштво луѓе, живописна атмосфера и италијански симболи. Во оваа кампања, снимана на островот Капри, ...

Повеќе »

И вие може да бидете дел од новата кампања на Марк Џејкобс

Кога пред две години познатиот моден дизајнер го објави конкурсот за пријавување на модели преку Инстаграм за да учествуваат во неговата нова кампања, предизвикот го прифатија дури 70.000 луѓе од сите страни на светот. Сега повторно, Џејкобс прави иста #CastMeMarc ...

Повеќе »

MANGO ја започнува сезоната на забави со декемвриската кампања

Шпанската модна марка Манго ја претстави декемвриската колекција со кампања снимена во француски замок. Неколку познати модели, меѓу кои и Софи Хемет, Луна Биј, Тим Шухмакер и Бојд Гејтс, се дел од празничната атмосфера која ни носи младешки и безгрижен ...

Повеќе »

Многу лична врска со Викторија сикрет: Ангелите ни ги најавија новогодишните празници (видео)

„Многу лична врска“ е насловот на првата маркетинг кампања за новогодишните и божиќните празници, на популарната модна марка за долна облека Викторија сикрет. Моделите веќе почнаа да слават (во рекламата), приватните забави се „ин“, особено кога на нив ќе дојдете ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во многу секси кампања за градници (ВИДЕО)

Ангелите на Викторија сикрет се подготвени за забава. Претставувајќи ја празничната колекција, моделите Џозефин Скривер, Јасмин Тукс и Тејлор Хил ја имаат главната улога во кампањата „Sexy Little Things“. Во кампањата акцентот е ставен особено на градниците, поточна на линијата ...

Повеќе »

Ванеса Редгрејв и симболите на Англија во новата кампања на Гучи

Британската глумица Ванеса Редгрејв е ѕвездата во новата кампања на Гучи со која се најавува колекцијата за 2017 година. Интересно е што во новата колекција на италијанската модна марка доминираат британски симболи, од британското знаме па се до панк-детаљите. Кампањата ...

Повеќе »

Ќерката на Ума Турман стана модел (ВИДЕО)

Маја Хоук, ќерката на Ума Турман и актерот Итан Хоук, е најнова во низата на девојки од познати родители што тргнаа по модните патеки. Во рекламна кампања за пролет 2017, која вклучува и видео спот, за модната марка Ол Сентс, ...

Повеќе »

Симпатична кампања на Мајкл Корс за есен 2016

Новата есенска колекција од Мајкл Корс е најавена на симпатичен начин со кампања снимена во хеликоптер, пред објективот на Марио Тестино. Три девојки кои зрачат со радост ги претставуваат луксузните модни парчиња и модни додатоци на брендот, меѓу кои доминираат ...

Повеќе »