Тег архиви: кампања

50 години „Доув“ преку убавината на 50 жени на различна возраст

За да ја прослави 50-годишнината од постоењето, козметичката марка „Доув“ (Dove) лансираше фантастична рекламна кампања со која ја претставува убавината на жената на било која и да е возраст. Во видеото учествуваат 50 жени, од насмеани девојчиња преку млади девојки ...

Повеќе »

Сопрете го лудилото за убавина

Писателката Робин Рајс е иницијаторка и креативна директорка на кампањата наречена „Сопрете го лудилото за убавина“ која има цел да ги натера луѓето да се запрашаат колку жената вреди, а не да се суди според нејзиниот изглед. Сметајќи дека стандардите ...

Повеќе »

Модна акција на Вивиен Вествуд: Да го спасиме Арктикот!

Креаторката Вивиен Вествуд со здружени сили со организацијата Гринпис ја започнаа кампањата за спасување на Северниот пол како еден од последните недопрени делови на Земјата. Кампањата „Да го спасиме Арктикот“ (Save the Arctic) вклучува серија на портрети од славни личности ...

Повеќе »