Tag Archives: Канје Вест

Канје Вест ја отстрани Ким Кардашијан од Твитер

Раперот престана да ја „следи“ неговата, сега веќе поранешна сопруга, Ким Кардашијан на социјалната мрежа Твитер. Далеку од очите, далеку од срцето, ама и далеку од социјалните мрежи – популарниот рапер очигледно веќе не сака да има ништо со поранешната ...

Read More »

Ајрис Апфел флертува со Канје Вест

Изгледа дека Канје и Апфел се идеален моден пар. Ексклузивното видео за списанието Paper е промоција на документарниот филм „Ајрис“, а во него е претставено како иконата на стилот „флертува“ со Канје Вест иако тој е повеќе од двојно помлад ...

Read More »

Канје Вест и Адидас ја претставија колекцијата базирана на решенија

На Модната недела во Њујорк Канје Вест и Адидас ја претставија колекцијата од нивната соработка која нетрпеливо се очекуваше. Колекцијата насловена YEEZY 1 сезона, есен/зима 2015, која содржи машка и женска облека и обувки беше претставена на ревијата конципирана од ...

Read More »