Tag Archives: кански филмски фестивал

Црвен тепих на Канскиот филмски фестивал: Фокус на накитот

Познато е дека црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал претставува и едно своевидно дефиле на скапоцен накит. Ѕвездите кои го носат овој накит, обично склучуваат договори со луксузните марки за накит, и го „изнајмуваат“ накитот на неколку дена. Ползата е ...

Read More »

Драматичен моден изглед на Кендал Џенер на Канскиот филмски фестивал

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал се појави манекенката Кендал Џенер облечена во драматична креација со цветен принт од Џамбатиста Вали. Мини фустанот со разголена раменица благодарение на волуменозноста се лелееше над црвениот тепих оставајќи впечаток на драматичност. Вистински ...

Read More »

Моника Белучи – Стилот на водителката на Канскиот филмски фестивал

Моника Белучи е „домаќинка“ на 70-то издание на Канскиот филмски фестивал, па во очекување да видиме што ќе облече на црвениот тепих, како и на бината, се навраќаме на нејзината модна историја и на парчињата облека кои таа најмногу ги ...

Read More »

Топ 10 најочекувани ѕвезди на Канскиот филмски фестивал

Од 17-ти до 28-ми мај рефлекторите ќе бидат насочени кон Канскиот филмски фестивал. 70-то издание на овој популарен фестивал, очекува големи ѕвезди, а меѓу нив и 10 топ имиња.   1. Моника Белучи Годинава таа ќе биде домаќинка на фестивалот ...

Read More »

Црвен тепих: Најубаво облечени мажи на Канскиот филмски фестивал

Веќе пишувавме за креациите на глумиците и моделите на Канскиот филмски фестивал, но не треба да ги заборавиме ни господата. И годинава, машката мода на црвениот тепих не не разочара, а можевме да видиме од строги до лежерни модни комбинации, ...

Read More »

Поглед одблизу на двата суперсекси фустани на Алесандра Амброзио во Кан

Топ моделот и ангел на Викторија сикрет, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал повторно блесна носејќи провокативни креации кои го откриваа нејзиното убаво и стегнато тело. На настанот Cinema Against AIDS Gala, убавицата од Бразил се појави во црн проѕирен ...

Read More »

Кан: Топ 3 изгледи од модните писти директно на црвениот тепих

  Јасно е дека црвениот тепих на големите настани и фестивали претставува и престиж за наславните модни дизајнери. Голем дел од ѕвездите кои дефилираат на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал ги носат креациите од познатите луксузни модни марки покажувајќи ...

Read More »

Натали Портман, божица во зелен фустан „Ланвин“.

Со изглед на старогрчка божица, Натали Портман го собра вниманието на присутните. На премиерата на филмот „Sicario“ на Канскиот филмски фестивал, 33 годишната глумица се појави во нежно -зелен фустан од луксузната модна марка Ланвен. Облечена во зелен фустан, со сандали ...

Read More »

Канскиот филмски фестивал забрани селфи-фотографирања

Додека ѕвздите се подготвуваат за црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал кој ќе се одржи од 13 до 24 мај, оттаму пристигна информацијата дека своите мобилни телефони ќе мораат да ги носат во чантите или џебот, бидејќи селфи-фотографирањето оваа година ...

Read More »