Тег архиви: капут

Ова е омилениот капут на Меган Маркл, го има во две нијанси

Колоритна модна комбинација избра Меган Маркл на првата јавна прошетка со принцот Хари во новата година. Парот ја посети новата статуа посветена на поетите од Првата Светска војна. За оваа пригода, Маркл облече виолетов миди фустан од марката Ариција кој ...

Повеќе »

Капутот ви е, сепак, преголем…

Широките, долги капути се модерни оваа сезона, но иако модната намена им е да изгледаат широко и огромно, некои можат да бидат навистина преголеми. Таканаречените oversized палта веројатно ги сакаат повеќето жени. Удобни се и топли. Но и тие знаат ...

Повеќе »