Тег архиви: капути

Топ 4 капути од MANGO во трендовски нијанси

Сакате да внесете боја во секојдневното сивило на студените денови? А, кој не би сакал… Тогаш, одлучете се за капут кој со нијансата ќе отскокнува од класичното, секојдневното и веќе виденото. Капут кој ќе ви го подигне расположението, но и ...

Повеќе »

Капути како плишани мечиња, еве каде може да си купите

Таканаречените „теди“ капути продолжуваат да доминираат и оваа есен/зима. Многу потсетуваат со својата текстура на плишани мечиња, мекички се и топли, совршени за студените денови. И годинава ги има во колекциите на луксузните модни марки, како и во „хај стрит“ ...

Повеќе »

Капути од &Other Stories, 8 модели кои вредат внимание

Зимската сезона е пред нас, а модната марка &Other Stories ни нуди повеќе модели на капути кои одговараат на различни вкусови. Акцентот е на волнените палта кои не само што се топли, туку се и многу модерни, особено макси моделите. Од ...

Повеќе »

Капути од вештачко крзно, најубавите се во Mango

Деновите стануваат се постудени, и време е да размислуваме за топол капут. И оваа сезона на сцената се ѕвезди бундите од вештачко крзно. Во Манго најдовме гламурни и топли модели кои се во знакот на сивата, сината и коњак-нијансата. Се ...

Повеќе »

Класиката е секогаш во мода – Bella капутите низ времето

Класиката никогаш не излегува од мода. Да, зборуваме за Bella, бренд кој е добро познат по својата линија на зимски капути, совршени по минимализмот и кројот кој природно легнува на телото, идеални за секоја модерна и деловна жена. Препознатливи се ...

Повеќе »

Како да ја истакнете женственоста во зима?

Со намалувањето на температурите, на дамите им станува потешко да ја истакнат женствената фигура под неколкуте слоеви облека. Што можете да направите за да изгледате беспрекорно во периодот кој следува? Носете впечатлив капут! Тој ќе ви даде можност да бидете ...

Повеќе »

Капути од вештачко крзно – луди сме по нив!

Подгответе сте да ја пресретнете зимата со многу стил. Капутите од вештачко крзно се совршени за студените денови. Може да ги најдете во понудата на сите популарни „хај-стрит“ брендови, а секако ги има и во колекциите на луксузните модни марки. ...

Повеќе »

Цветни јакни и капути за зима

Цветните детали се популарни на есенските јакни, капути, зимски палта, свилени панталони и женски фустани за дами, па дури и на полудлабоките чевли и очила за сонце.   Ако мислевте дека цветните детали се резервирани за пролет и лето, сте ...

Повеќе »