Tag Archives: Кара Делевињ

Што велите за новите патики „ПУМА“? Супер се, ќе ви ги покаже Кара Делевињ

Супермоделот Кара Делевињ е главно лице во новата кампања на Пума за патките PUMA Nova Suede. Британската моделка и глумица ги презентира новите патики кои се инспирирано од 90-те години. Со патиките, има дополнување во есеснаката колекција – хеланки, дуксери и ...

Read More »

Топ моделот Кара Делевињ позира за есенската колекција на DIOR

Супермоделот Кара Делевињ е главно лице во новата кампања на модната марка Диор. Британската убавица позира за списанието на Диор, презентирајќи ги есенските модни трендови. Дизајнерката Марија Грација Кјури го става акцентот на карираните модни парчиња и волнените костуми. За ...

Read More »

Супермоделот Кара Делевињ во фотосесија за новата козметичка колекција на DIOR, инспирирајте се за есенските трендови на шминка

Кара Делевињ е прекрасно нашминката во фотосесијата за новата козметичка колекција на DIOR. Акцентот е на сјајноста – на лицето, на усните, на очите. Популарниот фотограф Жан Баптист Мондидно ги потпишува фотографиите, а фокусот е на промоцијата на новите сјаеви за ...

Read More »

Кара Делевињ во новата кампања на DIOR

Амбасадорката на козметичката линија на Dior, топ моделот Кара Делевињ, повторно е во центар на нашето внимание поради новата кампања за кармини – Dior Addict Stellar Shine. Делевињ позира пред објективот на Дејвид Симс, фотографирана е одблизу носејќи светликава розова нијанса. ...

Read More »

Кара Делевињ се расоблече за пролетната кампања на Balmain

Супермоделот Кара делевињ позира гола за пролетната кампања на модната марка Balmain. Друштво во фотосесијата и прави Olivier Rousteing. Моделот и глумица воопшто не носи облека на фотографиите во црно бела техника. -Да, ние сме голи. Да, јас сум црн а таа ...

Read More »

Кара Делевињ во новата (неонска) рекламна кампања на Puma

Топ моделот Кара Делевињ останува бренд-амбасадор на Puma, а во новата кампања на оваа популарна скопрска марка, ги претставува актуелните неонски спортски прачиња од летната колекција. Новости од Puma за лето 2018 се спортските парчиња во неон-жолта нијанса и црни со ...

Read More »

Кара Делевињ ги претставува трендовите на невестински фустани

Топ моделот Кара Делевињ ја краси насловната страница на британскиот Вог, додека во едиторијалот ги презентира трендовите на венчални фустани за летната сезона, како и на невестинските модни додадоци. Трендовите вклучиваат и екстравагатни капи, необични велови, но и модели кои ...

Read More »

Париз Џексон е новата љубов на топ моделот Кара Делевињ

Топ моделот Кара Делевињ има нова љубов, а тоа е Париз Џексон, ќерката на кралот на попот Мајкл Џексон. Кара и Париз веќе неколку месеци живеат заедно, но најпосле се „фатени“ од папараците во серија на взаемни бакнежи. Моделот и ...

Read More »

Кара Делевињ го објави своето прво музичко видео (ВИДЕО)

Топ моделот Кара Делевињ го објави својот прв музички спот од синглот I Feel Everything. Не е само за пофалба нејзиното дебитирање во музичкиот свет, туку и одличната соработка со врвни имиња вклучени во овој проект. Музиката е на Фарел ...

Read More »

Magnum x Moschino: Сладолед инспириран од модата

Познатиот бренд за сладоледи Magnum во соработка со италијанската модна куќа лансираа сладолед креиран од креативниот директор на Москино, Џереми Скот. Сладоледот ќе се продава во  Pleasure Store pop up во Лондон. Заштитно лице на рекламната кампања е топ моделот Кара Делевињ. ...

Read More »