Tag Archives: карактер

Во кој знак е родено вашето куче? Прочитајте го неговиот хороскоп и дознајте му го карактерот

Го знаете датумот на раѓањето на вашето куче? Тогаш, знаете и под кој астролошки знак е родено. Но, доколку не знаете кога вашиот миленик е роден, не грижете се. Астрологот Метју Кери објаснува дека релевантен е и денот кога сте ...

Read More »

Препознајте го карактерот на мажот според гаќите за капење

И мажите имаат свој омилен стил на облекување на плажа. Едни носат само боксерки, други бермуди, трети старомодни слип гаќички… Едно истражување направено меѓу продавачите на костими за капење покажува дека гаќите лесно го откриваат карактерот на оној што ги ...

Read More »

Чевлите ви го откриваат карактерот: Каков тип на чевли доминираат во вашиот шкаф?

Чевлите се огледало на нашиот карактер. Каков тип на чевли доминираат во вашиот шкаф? Проверете што тие зборуваат за вас. Висока тенка потпетица Високата и тенка потпетица открива дека сакате да бидете на повисоко скалило во општетсвениот живот. Сакате да бидете ...

Read More »

Што зборуваат вашите омилени обвуки за вас

Изборот на обувки кои ги обожавате може да го открие вашиот карактер. Проверете што обувките зборуваат за вас во зависност од моделите кои доминираат во вашиот гардеробер. Чизмички со висина до глуждовите – Се однесувате релаксирано и не се преокупирате ...

Read More »

Каков е вашиот стил, ќе ви го откриеме карактерот…

Не напразно се вели „облеката го прави човекот“. Или сепак, не? Но сигурно е дека стилот ни го открива карактерот. Ако преферирате црно  Ако често носите се црно не значи дека сте здодевна личност, напротив. Иако многумина ќе помислат дека ...

Read More »

Модните додатоци ве откриваат: Еве што зборуваат за вас…

Каква порака на околината остава на пример, вашата голема чанта или впечатливите обетки? Ако секогаш носите : голема чанта чанта Можеби вашите пријатели веќе се подбиваат со вас поради вашите огромни чанти , но тоа не треба да ве загрижува. ...

Read More »

Што „носите“ кога спиете? Изборот зборува за вашиот карактер

Во што сте облечени за спиење? Во пижами, широка маичка, секси ноќница или можеби спиете голи? Откријте што пижамите зборуваат за вашиот карактер. Каков однос имате кон тоа што го облекувате за спиење? Можеби никаков, а можеби сакате во кревет ...

Read More »

Лакот за нокти ни го открива карактерот

При изборот на боја на лакот, обично размислуваме за тоа како ќе ни одговара со облеката, но не и со карактерот. Сепак, токму изборот на бојата може да открие нешто за во очите на другите. По правило, зад црвениот лак ...

Read More »

Препознајте го карактерот на мажот според гаќите за капење

И мажите имаат свој омилен стил на облекување на плажа. Едни носат само боксерки, други бермуди, трети старомодни слип гаќички… Едно истражување направено меѓу продавачите на костими за капење покажува дека гаќите лесно го откриваат карактерот на оној што ги ...

Read More »

Какво вино пиете? Проверете каков карактер сте

Афинитетот кон одреден вид на вино многу зборува за вашиот карактер, тврдат истражувањата. Истражувањето реализирано од Друштвото на француски винари потврдува дека афинитетот кон одреден вид на вино го открива карактерот на човекот. Црвено вино Ако најчесто одбирате црвено вино, ...

Read More »