Тег архиви: карирани

Листа на желби: Карираните чевли од Zara

Салонките со црно-црвен кариран принт во комбинација со бело-црн принт (потпетицата и ременчето) се предмет на нашите есенски желби. Иако, прилично шарени, а и многу посебни, салонките од Зара може да се комбинираат на бројни начини – и во елегантни ...

Повеќе »

Bershka ни носи неколку модели на популарните „старки“

Во есенската колекција на Bershka се најдоа неколку модели на многу интересни „старки“, идеални за „кежуал“ комбинации. Во шаренилото на моделите, наш фаворит се карираните патики, но доколку ви здодеа од карираниот принт, има и други супер примероци. Проверете во галеријата.

Повеќе »

Трендовски карирани сукњи од есенската понуда на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Карираните сукњи се едни од најпосакуваните модни парчиња за сезоната есен/зима 2018/19, ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како Гучи, Баленсиага, Келвин Клајн, Прада…, но и во понудата на „хај-стрит“ брендовите како Манго, Масимо Дути и Зара. Преовладуваат ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Карираните сандали со платформа

Кога станува збор за пролетни чевли, модната марка Зара лансираше чифт кој брзо стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за сандалите кои во себе поврзуваат неколку трендови. Со оглед на тоа дека карираните материјали и понатаму се многу модерни, ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara – Карираните чевли со висока потпетица

Оние кои ги следат модните трендови знаат дека карираното е хит за пролетната сезона, и на гардеробата и на модните додатоци, а Зара ни нуди карирани чевли. Во пролетната колекција на Зара меѓу обувките вистинска ѕвезда се карираните чевли на ...

Повеќе »

6 модели на карирани сандали од популарните модни марки

Карираните чевли се многу популарни за оваа пролет/лето, а ги наоѓаме и кај луксузните модни марки, како и во понудата на „хај-стрит“ брендовите. Ако сте подготвени да платите повеќе за чифт вакви чевли, најубавите ги има во Altuzarra, додека многу ...

Повеќе »