Tag Archives: карирано

5 карирани модни изгледи од Mango за трендовска есен

Карираните костуми се тренд за оваа есен/зима, во нив секогаш изгледаме елегантни, а особено се пригодни за деловната атмосфера. Без разлика за каква комбинација ќе се одлучите – сако и сукња или пак, сако и панталони, карираните модни комбинации оваа ...

Read More »

Карирано и елегантно – Еве како се носи…

Сивите дискретно карирани сакоа и панталони се одличен избор оваа есен за деловната атмосфера. Неколку идеи како да се носи овој тренд на есента ни покажа моделот Кендис Свонепул во фотосесијата за октомвриското издание на списанието „Ел“. Позирајќи во модни ...

Read More »

Листа на желби: Карираното фустанче од MANGO со цветен принт

Може ли да си замислите двата тренда за претстојната сезона -карирано и цветови- да ги добиете во едно парче облека, а при тоа оваа навидум невозможна комбинација да изгледа неверојатно пријатна и привлечна. Додека не го видовме ова весело фустанче ...

Read More »

10 преслатки карирани модни парчиња од пролетната понуда на популарните марки

Карираните модни парчиња ќе ги носиме и оваа пролет/лето. Своето големо враќање на сцената карираното го доживеа уште минатата година, но годинава ваквите материјали се присутни во речиси секоја колекција на популарните „хај стрит“ брендови. Од карирани панталони во стилот ...

Read More »